סוכן הביטוח – היחיד שיכול לדאוג לביטחון המבוטח ומשפחתו בעתיד

גם מד"א וגם סוכן הביטוח עוסקים בחיי האדם, אך הסוכן מנהל הסיכונים המשפחתי יכול לדאוג מבעוד מועד לאיכות החיים שלנו ולמנוע קריסה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כאשר בוחנים את המשותף בין מגן דוד אדום לבין סוכן ביטוח מנהל סיכונים משפחתי, מוצאים כי המשותף הוא המילה חיים. כאשר בוחנים את השוני בין שניהם רואים שמגן דוד אדום עסוק בעיקר בהצלת חיים, ואילו סוכן הביטוח מנהל הסיכונים המשפחתי, עסוק ביציקת חיים ואיכות חיים. בכך נעוץ ההבדל הגדול, למרות ששני הגורמים עוסקים בחיי האדם.

כאשר מנהל הסיכונים המשפחתי בונה הגנה נאותה ומגדר את הסיכון של פטירה מוקדמת, אזי במקרה בו מתרחש האירוע הוא למעשה יוצק חיים לאלו שנשארו בחיים, תוך שימור ככל האפשר של איכות החיים. כאשר אדם נפטר במפתיע, או לצערנו לאחר מחלה ארוכה, השאירים, מעבר לצער והכאב הנפשי על מות יקירם, צריכים להמשיך לחיות. השאלה היא איך יראו חייהם? האם יצטרכו למכור נכס קיים ולעבור למקום מגורים פחות טוב? האם יוכלו להמשיך לשלוח את הילדים לבית ספר פרטי או חוגי העשרה אחר הצהריים? האם יוכלו להמשיך לתמוך בהורים זקנים וחולים, ועוד שאלות מטרידות וקשות אשר נובעות מהמצב החדש אליו נקלעו.

האדם היחידי אשר יכול לצקת חיים ואיכות חיים לשאירים הוא סוכן הביטוח מנהל הסיכונים המשפחתי, אשר מבעוד מועד הכין קרן כספית בדיוק למצב אליו נקלעו השאירים. בעזרת קרן זו תוכל המשפחה לשמר את רמת החיים שלה ולהמשיך לתפקד בכבוד, על אף האסון אשר פקד אותה.

כאשר מנהל סיכונים משפחתי בונה הגנה נאותה ומגדר מצב של אובדן כושר עבודה בצורה נכונה, הוא למעשה מאפשר לא רק איכות חיים לנפגע, אלא גם משמר רמת חיים נאותה לכל המשפחה. אל לנו לשכוח, במצבי נכות ואובדן כושר עבודה, רמת החיים הנדרשת היא בדרך כלל יותר גבוהה מטרום הפגיעה – יש צורך בטיפולים, תרופות, החלפת מגורים ומטפל צמוד. רק סוכן ביטוח מנהל סיכונים משפחתי יכול, הודות לבניית הגנות נכונה, למנוע הדרדרות ולאפשר לנפגע ולמשפחתו לחיות בכבוד, תוך שמירה על צלם אנוש ואיכות חיים.

סוכן הביטוח בונה הגנה נאותה למקרה של מחלה קשה | צילום: fotolia
סוכן הביטוח בונה הגנה נאותה למקרה של מחלה קשה | צילום: fotolia

כאשר מנהל סיכונים משפחתי בונה הגנה נכונה למצב של התפרצות מחלה קשה, אשר משביתה את החולה ובמקביל את משפחתו, תוך קבלת טיפולים מסובכים, אשפוז ממושך, הקרנות, תרופות, דיכאונות ומה לא – הוא יכול להקל על סבלו של החולה ועל סבלם של בני המשפחה. זאת, על ידי מימוש פעולת מניעה בה נקט בעבר, במסגרתה בנה קרן כספית לזמן קשה זה, כדי למנוע מהחולה הדרדרות כספית.

להציל מהידרדרות

חייבים לציין כי בשעת צרה, מחלה קשה, נכות ואף פטירה, ישנם יועצים ובעלי מקצוע רבים שבעתיד אולי יעזרו לנפגע או למשפחתו לזכות בכספי פיצויים, תהליך שלוקח שנים. בינתיים, הנפגע נשאר עם משפחתו וחבריו הקרובים ביותר, ועם סוכן הביטוח שלו, אשר דואג למימוש מהיר של ההגנות שנרכשו עבורו – כחלק מפעולות מניעה שנעשו בזמנו וגידור מקצועי של מצב כזה או אחר.

כאשר מגן דוד אדום מגיע, מעניק טיפול ומציל חיים, זוהי מצווה גדולה. כאשר סוכן ביטוח מנהל סיכונים מקצועי יושב עם לקוח, ולא תמיד הלקוח מסכים להיפגש, הסוכן יוצק חיים ומוכר ביטחון וודאות ללקוח ומשפחתו לעתיד הבלתי צפוי. במהלך הפגישה הוא מבצע מעבר על המצוי מול הרצוי, תוך שימת לב מקצועית לגידור, הכנה מבעוד מועד ונתינת פתרון למצבים עתידיים אשר איש אינו יכול לחזות. הסוכן לא מוכר ביטוח חיים – זוהי טעות בטרמינולוגיה. מגן דוד אדום מציל פיזית את הנפגע, סוכן הביטוח מצילו מקריסה כלכלית, ולא פעם גם מהידרדרות פיזית ונפשית.

את מגן דוד אדום מזעיקים. לא כך עם סוכן הביטוח, הרי איש אינו אוהב לחשוב על המחר בצורה שלילית. איש אינו רואה עצמו, חס וחלילה, נפגע בעתיד. רוב האנשים לא מקדישים לכך בכלל מחשבה בהתנהלות היום יומית שלהם, אולי רק כשקורה סביבם איזה אסון, או כשמתפרסמת כתבה על מסכן שחייו נהרסו כי לא דאגו לו, אז נזכרים לרגע קט ומהר חוזרים לסדר היום. לכן השליחות של סוכן הביטוח היא קשה, אך ענקית מבחינת הסיפוק וענקית מבחינת התרומה לנפגע ומשפחתו ביום פקודה. אין, ולא יהיה תחליף, לסוכן ביטוח מנהל סיכונים משפחתי.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email