"סוכן הביטוח יהפוך בעתיד למקצוע חופשי מוערך יותר מהיום"

בכל שבוע נארח סוכן צעיר שיספר על עצמו, השתלבותו במקצוע ועתיד המקצוע בעיניו; והשבוע: אופיר עקיבא
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

שם: אופיר עקיבא
גיל: 34
מצב משפחתי: נשוי לשרית, אבא לרומי בת שנה וחצי
השכלה: תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים
רישיון: פנסיוני וכללי

סוכן ביטוח עצמאי תחת סימפל סוכנות לביטוח בע"מ.

איך הגעת לתחום הביטוח? מה אתה אוהב בו?
“אני פעיל בתחום הביטוח משנת 2011 , לפני כן עבדתי כעובד שכיר בבנק אגוד, סגן מנהל מוקד מכירות ואחראי צוות הדרכה של בנקאים ועובדי המוקד בניהול קשרי לקוחות ובאופן מכירת מוצרים ושירותים בטלפון.

עקיבא.

"בחרתי לעסוק בתחום הביטוח משני היבטים שונים: האחד, אני אוהב לעבוד עם אנשים, שמח כל פעם מחדש לשמוע סיפור חיים של לקוח חדש; ההיבט השני הוא העומק של תחום הביטוח והידע הנרחב שיש לצבור בתחום הזה הוא אינסופי, דבר שאני מאוד מתחבר אליו, אני אדם שאוהב עומק, כך תחום העיסוק שלי לא משעמם ובכל פעם לומדים רובד חדש ומסקרן".

היו מכשולים בדרך?
"בתחילת הדרך אכן היו חששות כבדים, הן ברמה התעסוקתית – האם זה נכון לעזוב קריירה מבטיחה כעובד בבנק עם תנאים טובים ואפיק קידומי והן ברמת סוג העובד כשכיר עם עבודה קבועה ומסודרת מול העצמאי עם עבודה לא תמיד קבועה ולא תמיד מסודרת. מאיפה מגייסים לקוחות חדשים? איך מתחילים? האם זה התחום המתאים לי ביותר?”.

כיצד יכולה הלשכה לסייע בתהליך ההשתלבות במקצוע ?
“לסוכנים צעירים יש לא מעט קשיים איתם הם מתמודדים באופן יום יומי והלשכה אכן יכולה לעזור בהתמודדות איתם. הלשכה קודם כל צריכה לאחד ולחבר בין סוכני הביטוח שיהיו יחד כגוף אחד חזק ומאוגד מול חברות הביטוח והפיקוח על הביטוח בכדי לשמור על האינטרסים של כלל הסוכנים.

"סיוע בהיבטים התפעוליים והמשפטיים מול הפיקוח ביישום הוראות הרגולטור ואם צריך גם במלחמה מולו כאשר אין הוראות הפיקוח. שמירה על שמם של סוכני
הביטוח ומתן פתרונות בכלל התחומים".

אתה אישית יכול לתרום מנסיונך לצעירים בתחילת דרכם?
“אני מאמין שאוכל לסייע בהדרכה אישית ומקצועית של סוכנים חדשים בענף; חשוב להקנות להם ערכים של מקצוע מכובד".

איך אתה רואה את עתיד מקצוע סוכן הביטוח?
“סוכני הביטוח של העתיד יהיו סוכנים נמרצים יותר, טכנולוגיים הרבה יותר, בעלי מקצוע חופשי מוערך יותר מאשר היום; מקצוענים שרואים תמיד את טובת הלקוח לנגד עיניהם ושומרים על האינטרס שלו בכל דרך. עם השנים הימצאותו של סוכן ביטוח תהפוך להיות יותר ויותר נחוצה כמתווך בלתי תלוי בין חברת הביטוח הגדולה והחזקה אל מול הלקוח הקטן שחייב איש מקצוע שיודע להסביר לו בשפה פשוטה וקלה את הפוליסה אותה הוא רוכש ויודע בדיוק מה הוא צריך, מה חשוב ועל איזה כיסוי אפשר לוותר".

איפה אתה רואה את עצמך בעוד עשר שנים?
“בעוד עשר שנים מהיום אני רואה את עצמי מנהל סוכנות ביטוח עם צוות עובדים מסור ומקצועי שמעניק שירות Premium ללקוחות שלו בשמחה ובהנאה רבה".

מה היית ממליץ לסוכנים הצעירים?
"קודם כל תדרשו מעצמכם תמיד את הטוב ביותר, תלמדו ותהיו מקצוענים כך שתוכלו לתת ערך ללקוח שלכם; תהיו מעורבים בפעילות של לשכת סוכני ביטוח, תתחברו יותר ללב של העשייה, נסו לתרום ולתת מעצמכם למען עתיד טוב יותר לכולנו, לכו אחר החלום שלכם ואל תוותרו לעצמכם לבסוף תצליחו ותגשימו הכל עם אמונה בדרך הישר".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email