"סוכן הביטוח כמגדלור פיננסי"

בלשכת סוכני הביטוח מצפים להשתתפות שיא בכנס הפיננסים הפרונטלי שיתקיים ב-16 ביוני, באקספו תל אביב * סקר שביעות הרצון, שתוצאותיו יפורסמו בכנס, כולל השנה התייחסות ספציפית לשיווק הישיר בענף הפיננסים ולפגיעה בפרנסת הסוכנים מצד חברות הביטוח ובתי ההשקעות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

היענות שיא בהרשמה לכנס הפיננסים של הלשכה; בתוך ימים ספורים מאז נפתחה ההרשמה, נרשמו למעלה מ-400 סוכנות וסוכנים לכנס שיתקיים ב-16 ביוני במרכז הכנסים אקספו בתל אביב.

כנס הפיננסים ה-8 ע"ש ארז גוטמן ז"ל, הוא הכנס המקצועי הפרונטלי הראשון המתקיים מאז תקופת הקורונה. בכנס ישתתפו בכירי חברות הביטוח ובתי ההשקעות, ובכירים נוספים במשק.

דידי פרידלנדר. "הרצאות מקצועיות בתחום הפיננסים להעשרת עולמם המקצועי של הסוכנים". צילום: גיא קרן צילום: גיא קרן

את הכנס תנחה עמליה דואק, כתבת כלכלית ומגישה בחדשות ערוץ 12, שגם תנחה את שני הפאנלים המקצועיים בכנס.

את הכנס תפתח הרצאתו של ד"ר אדם רויטר, יו"ר חברת הייעוץ לחברות "חיסונים פיננסיים" שידבר על איך הפכה ישראל לסיפור הצלחה. בין היתר, יציג ד"ר רויטר נתונים לפיהם המשק הישראלי צמח מתחילת המאה ה-21 ב-112% לעומת ממוצע של 43% בלבד במדינות ה-OECD.

אריק פינטו, מנכ"ל בנק הפועלים לשעבר וכיום יו"ר דירקטוריון בית ההשקעות למטבעות דיגיטליים Hilltop (הילטופ), יעסוק בהרצאתו בעולם הקריפטו.

סקר שביעות רצון

במרכז הכנס יפורסמו תוצאות סקר שביעות הרצון של סוכני וסוכנות הלשכה מחברות הביטוח ובתי ההשקעות, בתחום הפיננסים.

לדברי סו"ב דידי פרידלנדלר, יו"ר ועדת הפיננסים בלשכה: "הסקר כולל שאלות, כמו בכל שנה, על שביעות הרצון של הסוכנים והסוכנות מהעבודה השוטפת עם הגופים המוסדיים מולם הם עובדים בתחום הפיננסים. יחד עם זאת, השנה הוספנו שאלות שמתייחסות ספציפית להוגנות חברות הביטוח ובתי ההשקעות בדמי הניהול ועמלות הסוכנים, והתחרות שמקיימים גופים אלה באמצעות שיווק ישיר שלהם על חשבון סוכניהם. במילים אחרות, עד כמה החברות/בתי ההשקעות מסייעים לסוכנים שלהם כדי לקבל עסק, או שהם בעצם מתחרים בהם?.

"בחרנו להוסיף התייחסות ספציפית זו בסקר לאור התופעה הגוברת ותלונות סוכנים בעקבותיה, שבה חברות ביטוח ובתי השקעות פונים לגופים ומציעים הורדה משמעותית בדמי הניהול, אך מתנים אותה בכך שסוכן לא יהיה שותף בעסקה. תוצאות הסקר בנושא זה ילמדו אותנו כיצד לפעול. התוצאות גם יובאו בפני מנכ"לי החברות ובתי ההשקעות, שישתתפו בפאנלים המקצועיים, כדי שיגיבו עליהן".

יש לציין, כי בגיליון האחרון של "ביטוח ופיננסים" התייחסנו בהרחבה לנושא זה, שבו טען נשיא הלשכה סו"ב שלמה אייזיק, כי התופעה המדוברת היא גם בניגוד לחוק בכל הנוגע לביטול הזיקה שבין דמי הניהול לעמלת הסוכן, והיא גם פוגעת במבוטח שרוצה ליווי של סוכן ביטוח, וזה נמנע ממנו. הלשכה תפעל נגד התנהלות גופים מוסדיים גם באמצעים משפטיים, הדגיש אייזיק.

פאנלים מקצועיים

בכנס יהיו שני רבי-שיח שהמשתתפים בהם יהיו כולם מנכ"לים של חברות ביטוח ובתי השקעות. לדברי פרילנדר, אחד הפאנלים יעסוק בתחום ההשקעות האלטרנטיביות, תחת הכותרת: "פתרונות אלטרנטיביים בעולם הפיננסים"; הפאנל השני יעסוק בתחום קופות הגמל תחת הכותרת "התנודתיות בשוק הגמל".

בנוסף, יערכו הרצאות מקצועיות בתחום הפיננסים להעשרת עולמם המקצועי של הסוכנים משתתפי הכנס.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email