סוכן הביטוח – מקצוע שיישאר לנצח

סו”ב שמר אלימלך, שותף מייסד של סוכנות הביטוח Secure בראשון לציון
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

גיל: 37
מצב משפחתי: נשוי 2+
התמחות: אלמנטרי
ותק: כ־6 שנים

שמר אלימלך | צילום: באדיבות המצולם

למה בחרת להיות סוכן ביטוח? מה אתה אוהב בתחום?
"מדובר בשליחות של ממש מבחינתי לדאוג לרווחת עתידם הכלכלי של האנשים ולהעלות להם את המודעות, שצריך לשמור ‘שקל’ לימים גשומים וסוערים יותר. אני מאמין שמי שיש לו את כל הכיסויים הנדרשים מביטוח בריאות ועד השקעות לטווח הארוך יכול לישון בשקט בלילה ולדעת שהוא דאג למשפחתו ולו".

נתקלת בקשיים בתחילת דרכך?
"כמו בכל תחום תמיד יש קשיים, בוודאי שאתה בתחילת דרכך. מאחר שתחום הביטוח הוא תחום לא פשוט להבנה, מרבית האנשים מתקשים לקבל את העובדה שהם משלמים עכשיו עבור מקרה שאולי יקרה.
"בנוסף, לפעמים חוסר ההצלחה בהעברת החשיבות של תכנון צרכים גרם לי לתסכול. אבל היום אני רואה יותר מודעות לתכנון צרכים והתאמת הכיסוי הביטוחי הטוב ביותר, מה שמקל עליי את העבודה".

איך הלשכה יכולה לסייע לסוכנים צעירים?
"הכנסים, ימי העשרה, ימי העיון וההדרכות במגוון נושאים מסייעים לנו הסוכנים לקבל ידע נרחב יותר וכלים להפוך אותנו לבעלי מקצוע טובים ומקצועיים יותר".

איפה אתה רואה את עצמך בעוד עשר שנים?
"עם סוכנות גדולה שתמשיך להתרחב ולפעול לתת פתרונות והגנות ללקוחותיה, החל מנושא הפרט, הפיננסים ועד ביטוח אלמנטרי".

תן דוגמה להצלחה שלך כסוכן
"לקוח צעיר כבן 30, נשוי ואב לתינוק, רכש ביטוח בריאות כחודשיים־שלושה לפני שגילה שחלה בסרטן. בזמן שעשיתי לו את הביטוח הוא היה בריא כמו שור וכמו מרבית הלקוחות שלי גם הוא אמר לי ‘עזוב, למה אני צריך את זה, אני בריא, הכל בסדר’. לבסוף השתכנע ועשה את הביטוח ולאחר זמן קצר גילו לו סרטן. תודות לגילוי המוקדם הוא עבר טיפולים והבריא. במהלך הטיפולים הוא נאלץ לעזוב את עבודתו, ובזכות הביטוח הוא קיבל את כל הכסף שהגיע לו ונמנע מקריסה כלכלית".

טיפים לסוכנים צעירים כמוך?
"להיות אמינים ולשדר תמיד אמינות. לא להיות אנשי מכירות אלא להסתכל על הצרכים של הלקוח ולהתאים לו את הפתרון הטוב ביותר עבורו".

איך אתה רואה את עתיד מקצוע סוכן הביטוח?
"סוכן הביטוח זהו מקצוע שתמיד יהיה ויישאר פה לנצח. ביום הדין אנו נראה הבדל של שמיים וארץ בין תביעה של מבוטח לבדו מול חברות הביטוח לבין ייצוג וניהול תביעה מול החברה על ידי סוכן. יש לי הרבה לקוחות שהתמודדו לבד מול חברות
הביטוח ולבסוף הבינו את החשיבות של נוכחות סוכן במקרה של קרות מקרה ביטוח".

מעוניינים להופיע במדור? שלחו פרטים למייל [email protected]

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email