סוכן הביטוח 2030: לא צריך לחכות – העתיד מתחיל היום

יש מי שחושבים שהעיסוק בתוכנית "סוכן הביטוח 2030" הוא עתידי בלבד, אבל הדברים גם מתחילים להתרחש בפועל. ראיון עם אליעוז רבין
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חזון ופרויקט "סוכן הביטוח 2030" עבר  לאחרונה משלב המחקר והחזון לשלב המעשים, שבמרכזם קורס סוכן ממ"ש שייפתח בנובמבר הקרוב. משיחות שערך אליעוז רבין, מנהל הפרויקט בלשכה, עם מנהלי סניפים ומחוזות, התברר, שהסוכנים הבינו שמדובר בפרויקט לעתיד הרחוק, למרות שתובנותיו ורעיונותיו ישימים כבר היום. בריאיון עם אליעוז רבין עשינו סדר בדברים לטובת סוכני הלשכה.

מה הבנתם מהשיחות עם סוכני הביטוח עמם נפגשתם? 

"מתברר שיש מי שלא הבין את המסר, וסבר שפרויקט שכותרתו '2030' הוא משהו עתידי, רחוק וערטילאי. אבל המציאות היא שהשינוי, הפרקטיקה והרחבת פעילות הסוכן לכיוונים החדשים מתחילים כבר היום".

רבין מסביר כי הלשכה כבר החלה ביישום בפועל של המסקנות העיקריות של תוכנית סוכן 2030 .בין היתר הובן כי למרבית הסוכנים חסרים כלי ניהול וכלי מדידה. חלוקת הזמנים בין מטלות מתגמלות (מכירה) למטלות שאינן מתגמלות לא הגיונית ותפקיד הלשכה כאן להעניק כלים פרקטיים לסוכן כך שיוכל להקטין את הוצאותיו, ולהגדיל את הכנסותיו בכל יום עבודה נתון.

נושא נוסף הוא תחילת פעילות הסוכן כ"סוכן מניעה", כשתפקיד הלשכה כאן הוא להעניק לסוכן ידע, כלים ומוצרים כך שיוכל להגדיל את עוגת ההכנסות שלו במידה ניכרת.

רבין. הסוכן יכול למנוע נזקים ומחלות
רבין. הסוכן יכול למנוע נזקים ומחלות

איך כבר היום יכול הסוכן להשתמש בתכנית ממ"ש כדי לייעל את עבודתו? 

"המטלות האדמיניסטרטיביות של הסוכן הולכות וגדלות והעמלה לכל מכירה הולכת וקטנה. רק מי שירכוש היום ידע ניהולי שיאפשר לו להתמודד טוב יותר עם חלוקת הזמן שלו, ולהכניס שיקולי רווחיות לעבודתו – יוכל ליעל את עבודתו. תוכנית הלימודים 'מומחה המניעה המשפחתי (ממ"ש)' עושה בדיוק את זה".

לדבריו, התוכנית מעניקה לסוכן ידע חדש ושימושי בשיטות ניהול מתקדמות ובהכנסת מדדי רווחיות לעבודתו. "היא פותחת בפני הסוכן המודרני עולם מרתק של עשייה, ידע ומכירות שלא רק שיגדילו את הכנסתו, אלא אף ישפרו את תדמיתו בעיני הלקוח", אומר רבין. "אחרי הכל הלקוח תמיד מעדיף את מי שמונע ממנו צרה, על פני מי שמפצה אותו לאחר שהצרה כבר מתרגשת עליו".

הסוכן באמת יכול למנוע מוות? מחלות? נזקים? 

"בוודאי. במסגרת ההכנות לקורס 'מומחה ממ"ש' מצאנו שורה של שותפים אסטרטגיים נפלאים, מהמובילים בתחומם, שיכולים לספק לסוכן את הידע והכלים לעמוד בהבטחה. למשל, כלים לבדיקה גנטית פשוטה הנותנים ללקוח תמונה עתידית של מחלותיו וסיכוני הבריאות שלו, ומאפשרים לו להימנע או להקטין מאד את הסיכון על ידי ביצוע המלצות החברה הבודקת. דוגמה נוספת: אמצעים טכנולוגיים זמינים וזולים שהסוכן יוכל לספק ללקוחותיו כך שסיכוני המוות והפציעות בנהיגה יקטנו. אמצעים פשוטים וזולים המאפשרים לטפל בבעיה הכואבת של השארת ילדים ברכב, ועוד.

כדי להמשיך ולפרוח גם בעתיד, הסוכן צריך לפעול היום. לשנות את הרגלי העבודה שלו, להתחיל לנהל את עסקו על פי שיקולים ניהוליים כלכליים, ולהיכנס לעולם הרווחי והמרתק של מניעת נזקים ואסונות".

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email