"סוכן מנוסה ובקיא שמגובה ביכולות טכנולוגיות – אינו בר החלפה"

סו"ב שלומי גילה, חבר הוועדה לביטוח אלמנטרי, מסביר מדוע הוא חושב שניסיון וכלים מעשיים הם המפתח להצלחת הסוכן
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

סוכנים רבים חוששים מכניסת החברות הדיגיטליות כמו ליברה או WeSure ומפעילות שיווקית ישירה של חברות הביטוח, או אפילו של סוכנויות ביטוח גדולות. עם זאת, סו"ב שלומי גילה, חבר הוועדה לביטוח אלמנטרי, מסייג: "אבל שום אפליקציה או מוקדן לא יוכלו להחליף ידע וניסיון של סוכן שמגובה במערכות טכנולוגיות".

"לכן, כבר בתחילת דרכה של הוועדה לביטוח אלמנטרי, לפני כמעט שנה, היא שמה לה למטרה להעמיד לידי הסוכן הבודד את הכלים להתמודד עם האתגרים הללו", אומר גילה ומוסיף "וזה גם הנושא של הכנס הקרוב – 'מקצוענות בעולם הדיגיטלי'. כל הנוכחים בכנס הקרוב יחושו בהבדל.

גילה. "מי שמבין – לא מפחד" | צילום: אילנית גילה

"בדרך כלל בכנסים בסדר גודל כזה, מוקדש לכל נושא זמן קצוב, רק כדי לתת טעימה. אולם בכנס הקרוב תהיה לראשונה הדרכה מקצועית ומפורטת בנושא – "ביטוח המפעל הלכה למעשה" בהדרכתו של יועץ הביטוח אריה הרמן, מנכ"ל ביטוח חקלאי לשעבר. מי שינכח בהדרכה הזאת יקבל כלים מעשיים איך לגשת למפעל יצרני ולתת לו כיסוי ביטוחי מא' ועד ת', תוך התייחסות לכל תרחיש שעשוי לקרות", אומר גילה.

בנוסף, מיד בתחילת חודש דצמבר, יתחילו ימי עיון בשיתוף עם המכללה לפיננסים וביטוח שיתקיימו בכל הארץ ובימים הללו יקבלו הסוכנים כלים מעשיים להתמודדות עם בעיות יום יומיות של הסוכן. איך להתמודד עם תביעות שנדחו, איך לבטח פרויקטים של התחדשות עירונית (תמ"א 38), והקניית כלים מעשיים לניהול הסיכונים של הלקוח. בתחילת דצמבר יתקיימו ימי הדרכה בתל אביב ובחיפה. בהמשך הם יגיעו גם לירושלים ובאר שבע. גילה מציין כי גם במישור הטכנולוגי יהיו בשורות בכנס הקרוב: "אני ממליץ לכל הסוכנים להגיע להרצאתה של ליהי הלפרין סגל שתפתח את היום השלישי של הכנס (יום ד'). בהרצאה יוצגו פתרונות טכנולוגיים שגם יאפשרו לסוכן הבודד להתמודד עם היכולת הטכנולוגית שיש לחברות הביטוח ולסוכנויות הגדולות וגם יוזילו את עלות תפעול התיק, שהרי כולנו מרגישים את השחיקה בעמלות.

"סוכן מנוסה ובקיא שמגובה ביכולות טכנולוגיות אינו בר החלפה, ומי שרוכש ידע ומבין – לא מפחד", מסכם גילה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email