סוכנויות שחם ואורלן ימוזגו לבית סוכן ענק

פעילות שתי הסוכנויות הניבה בשנה החולפת פרמיה שנתית כוללת של כמיליארד שקל
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

דירקטוריון חברת מגדל סוכנויות, חברה בת בבעלות מלאה של חברת מגדל ביטוח, אישר את מיזוג החברות הבנות – הסוכנויות שחם ואורלן. הסוכנות הממוזגת תהווה את בית הסוכן הגדול ביותר בענף המאגד כ-440 סוכנים, כ-100 עובדים ומאות אלפי תיקי לקוחות. על פי ההערכות, פעילות שני הגופים הניבה פרמיה שנתית כוללת של כמיליארד שקל בשנת 2020.

סוכנות שחם, שהוקמה בשנת 1972, נמצאת בבעלות מלאה של מגדל, ובשנים האחרונות מנוהלת על ידי ג'קי מושקטל. אורלן סוכנות לביטוח נוסדה בשנת 1994 על ידי חגי לוינסון ונוהלה על ידו עד לשנת 2017, עת השלימה מגדל את רכישת מלוא הבעלות בסוכנות. כיום מנוהלת הסוכנות על-ידי יוסי פרץ. את הסוכנות הממוזגת ינהלו במשותף מושקטל ופרץ, כמנכ"לים משותפים.

רן עוז | צילום: פזית עוז
מיקסום יכולות הגופים

רן עוז, מנכ"ל מגדל ביטוח, אמר: "מהלך המיזוג יאפשר הקמת בית סוכן מוביל בתחומי האלמנטרי, חא"ט, בריאות ופיננסים, תוך מקסום היכולות של שני הגופים: אורלן שמביאה ידע ויכולות גבוהות לניהול אלמנטרי, ושחם שמביאה איתה אופרציה רחבה של סוכנים וסניפים ותשתיות נרחבות בתחומי ח"אט ובריאות. עוד יאפשר המיזוג, שדרוג של יכולות ההפצה בתחום הפנסיוני, שיתבססו על מערכות ביטוח החיים של שחם ויאפשרו גיוס סוכנים חדשים. הגוף הממוזג ייהנה מהפלטפורמות הטכנולוגיות והדיגיטליות החדשניות של מגדל, המובילות בענף הביטוח".

לדבריו, בכוונת מגדל לפעול להגדלת פעילות הסוכנות הממוזגת, כך שמספר הסוכנים שהיא תאגד יגדל ל-600 סוכנים פעילים בתוך כ-3 שנים. גיוס מאסיבי של סוכנים יסייע לצמיחה מואצת בתחומי ביטוח חיים ואלמנטרי באופן משמעותי, עם צפי להכפלת הרווח בתוך שנתיים.

החברה צופה כי אישור סופי למיזוג יתקבל בסוף הרבעון הראשון של שנת 2021, אולם המיזוג יחול רטרואקטיבית ב-1.1.21.

נמסר, כי מהלך המיזוג יוצא לפועל על רקע תהליך מדורג אותו מבצעת החברה לאיחוד כל זרועות פעילותה בקמפוס פתח תקווה, ובכלל זה גם הסוכנויות הבנות, תחת קורת גג אחד, במתחם הבניינים שבבעלות החברה ברחוב היצירה בעיר.

אודי רובינשטיין, מנכ"ל מגדל סוכנויות, ציין כי "הסוכנות הממוזגת תפעל להצעת שירותים ומוצרים תחרותיים ואטרקטיביים וצפויה להוות שחקן דומיננטי ואיכותי בענף הביטוח, תוך שהיא מציגה חדשנות וערך מוסף אמיתי ללקוחות ולסוכנים. אני שמח על אישור תכנית המיזוג ומאחל למנכ"לים הצלחה בביצוע המיזוג ויישום התוכנית להעצמת הסוכנות, כפי שאושרה".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email