סוכנים חברי לשכה יקבלו חינם את כל פסקי הדין של אתר "פסק דין"

סו"ב ליאור רוזנפלד: "כלי עבודה חשוב מהמדרגה הראשונה"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בפגישה שהתקיימה השבוע בין עו"ד שחר ולנר יו"ר דירקטוריון אתר המשפט "פסק דין" לבין נשיא הלשכה סו"ב ליאור רוזנפלד, המנכ"ל רענן שמחי והיועץ המשפטי עו"ד עדי בן אברהם, סוכם כי סוכני הלשכה יקבלו את כל פסקי הדין המתפרסמים באתר לשימושם האישי והמקצועי חינם. האתר עוסק בחשיפת דיונים משפטיים ופסקי דין מכל בתי המשפט בישראל בכל תחומי החיים ומתמקד בין היתר בתחום דיני הביטוח והפנסיה, שוק ההון, הפיננסים והגמל ונחשב מהמובילים בתחומו בישראל.

רוזנפלד סיפר כי "היה לנו חשוב להנגיש את הדיונים ופסקי הדין, במיוחד אלו הקשורים לעבודתו היומיומית של סוכן הביטוח ושיכולים לסייע לו גם לצורך בירור זכויות עבור המבוטחים, גם בטרם ביצוע ביטוח וגם לצרכי משא ומתן מול ספקים שונים. זהו כלי עבודה נחוץ מהמדרגה הראשונה וסוכנים חברי לשכה יקבלו את המידע בחינם".

עו"ד בן אברהם | צילום: גיא קרן

בן אברהם הוסיף ואמר כי "אני מברך על המהלך ורוצה לחדד, השופטת רות לבהר שרון, אמרה באחד מפסקי הדין שנדון בערכאת ערעור: מסקנתו של בית משפט כי 'סוכן הביטוח אינו עורך דין ולא צריכה להיות לו ידיעה בנוגע לסוגיית ההתיישנות', אינה יכולה לעמוד. לא יעלה על הדעת כי סוכן ביטוח אינו ער לעובדה שקיימת הבחנה ברורה בין התיישנות רגילה העומדת על שבע שנים, לבין ההתיישנות המיוחדת לגבי ביטוח, אשר לפי סעיף 31 לחוק חוזה ביטוח עומדת על שלוש שנים בלבד. זוהי ידיעה בסיסית שמצופה מסוכן ביטוח להיות בקיא בה, ולעדכן את המבוטח לגביה.

"אין לי כל ספק שבעולם של רגולציה משתנה סוכן הביטוח המקצועי חייב להיות מודע מעבר לרגולציה המשתנה, גם לחקיקה המשתנה, בין היתר, חוק חוזה הביטוח, חוקי הפיקוח לעניין עולם הפנסיה והחיסכון ארוך הטווח, דיני הגנת הפרטיות, דיני הלבנת הון, פקודת הנזיקין ועוד. אני סמוך ובטוח כי שימוש במאגר המידע המשפטי, הינו כלי עזר חשוב בארגז הכלים של סוכן הביטוח, שיוכל להכיר את הסביבה המשפטית שבה הוא פועל ולשפר את יכולותיו".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email