סוכני הביטוח הם השומרים של האותיות הקטנות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כנס אלמנטר 2014 סובב סביב השירות וחשיבותו, ולא בכדי. נושא השירות עלה כמה וכמה פעמים לדיון תקשורתי וציבורי בעת האחרונה. האוצר יצא לראשונה עם פרסום מדדי השירות, ומיד ביקורת גדולה נחתה על אופן ביצוע המדידה–יש שטענו כי המדדים מעוותים, מפני שלא כל החברות דיווחו במפרט אחיד.

ואולם דבר אחד הובהר: האוצר ימשיך לפרסם מדי שנה את המדדים, ואנו מניחים שכל הטעויות, במידה שהיו כאלה השנה, יתוקנו. מדד האוצר יעניק לחברות הביטוח מדד תקן על אופן מתן השירות שלהם. המידע יהיה נגיש לציבור הרחב, ולא פחות–לציבור הסוכנים.

אנו עדים למתקפות חוזרות ונשנות מצד אנשי תקשורת, וכמובן גם מצד חברות הביטוח הישיר, על הצורך האמיתי בסוכן שמתווך בין רצונות וצורכי המבוטח לבין מוצרי חברות הביטוח. לכל המקטרגים והציניקנים יש להזכיר את האמת: השירות המרכזי שמעניק הסוכן למבוטח, מעבר לחיתום ומציאת הפוליסה המתאימה שלו, הוא הובלתו וייצוגו בעת תביעה.

האמת היא שאנחנו, ציבור הסוכנים, מצויים במאבק תמידי, יום-יומי, בשמירת זכויות המבוטחים אל מול האותיות הקטנות בפוליסה. אנו, שמכירים את נוהלי העבודה בחברות הביטוח, את כל אמצעי ההתקשרות עמן, את המיילים, ואף את הפלאפונים האישיים של החתמים מסלקי התביעות והחתמים, אנו שמכירים את כל תנאי הפוליסה ואת כל הסייגים–עדיין מרגישים כי אנחנו נאבקים על כך שהמבוטח יקבל את כל המגיע לו.

השאלה האמיתית היא–אם לנו כל כך קשה בייצוג המבוטח מול האותיות הקטנות, כיצד מצפים מהמבוטח הרגיל לייצג עצמו מול חברות הביטוח? הלקוח מצפה מעורך דינו כי יבין את כל רזי המשפט וייצג אותו מול שופט או גופים אחרים כי הוא לא ממש מבין במשפט.

הנישום מצפה מרו"ח כי יהיה בקיא בתקנות המס, ויוביל אותו בסבך הביורוקרטיה הממשלתית כי הוא לא ממש מבין בחוקי המס. מסוכן הביטוח מצפה המבוטח שיכיר את פוליסות הביטוח על כל גווניהן, שיידע לקרוא עבורו מה רשום בפוליסה ומה נסתר בין שורותיה, ולפענח את דו"חות השמאי.

המבוטח מצפה מסוכן הביטוח כי ברגע האמת ישיג את המרב עבורו, מכיוון שהוא, המבוטח, לא ממש מבין או רוצה להבין, את האותיות הקטנות ולהיאבק בהן, כי בשביל זה הוא בחר בסוכן ביטוח שייצג אותו.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email