סוכני הביטוח והברוקרים עדיין ממלאים תפקיד בביטוחי המשנה

כ־50% מעסקי ביטוחי הרכוש ותאונות מגיעים באמצעות ברוקרים, סוכני ביטוח ועוד, בעוד ש־95% מביטוחי חיים ובריאות מגיעים ישירות לחברה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

סוכני הביטוח והברוקרים עדיין ממלאים תפקיד חשוב בעסקאות ביטוחי משנה. הם חלק מהצנרת של ביצוע העסקה – זו העמדה שהוצגה בכנס השנתי של מבטחי המשנה שהתקיים במונטה קרלו, צרפת.

ANDY MARCELL, ממנהלי חברת הברוקרים AON, ציין שמבטחי המשנה מספקים מספר גדול של שירותים דומים, אבל סוכני הביטוח והברוקרים עדיין ממלאים תפקיד משמעותי ברשת העסקאות. עדיין יש חשיבות ללקוחות הוותיקים שעסקיהם מתבצעים באמצעות ברוקרים, ציין הבכיר מ־AON.

ואילו MOSES OJEISEKHOBA, מנכ”ל ביטוח המשנה בסוויס רי, היה קצת פחות אופטימי. הוא ציין, שכ־50% מעסקי ביטוחי הרכוש ותאונות מגיעים באמצעות ברוקרים, סוכני ביטוח ועוד, בעוד ש־95% מביטוחי חיים ובריאות מגיעים ישירות לחברה. הוא הוסיף, כי עמדת החברה היא שהלקוח מחליט באיזה צורה הוא רוצה להתקשר עם מבטח המשנה. מעולם לא הדרכנו את הלקוחות להעדיף דרך מסוימת, הדגיש, אלא אומרים ללקוחות להעדיף את הדרך הרצויה להם לבצע את העסקה. לכן, איננו פוסלים את ביצוע העסקה באמצעות ברוקר וסוכן ביטוח.

טורקיה למען היצואנים: מקימה פול של מבטחי משנה

המשבר הכלכלי בטורקיה פוגע גם ביצואני הטקסטיל והכימיה שאינם מצליחים להשיג ביטוחי משנה. ממשלת טורקיה החליטה להירתם ולסייע להם.

משרד האוצר הטורקי מקים פול של מבטחי משנה שיסדיר מתן ביטוחים ליצואנים, אשר נתקלים בקשיים ברכישת כיסוי ביטוחי לעסקאות הייצוא. הפול יאפשר ליצואנים לרכוש גישה קלה וזולה לשוק הביטוח, הודות לערבות שיעניק להם.

הקלה על היצואנים בביטוח הסחורה | צילום: shutterstock

הפול ינוהל על ידי הסוכנות הממשלתית לביטוח אסונות טבע. הדבר מבטיח שעל הנושא יופקד צוות עם ניסיון עשיר וידע ביטוחי נרחב בתחום ביטוחי המשנה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email