במסגרת קורס ממ"ש: סוכני הביטוח יירתמו למאבק לבטיחות בדרכים

בשיתוף פעולה חדש של הלשכה עם הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, יסייעו הסוכנים בהסברה ובמניעת תאונות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בשלוש השנים האחרונות (2013 עד 2015) ישנה עליה במספר ההרוגים בתאונות דרכים, והממוצע עלה ל־352 הרוגים בשנה. מאז קום המדינה נהרגו בישראל כ־32,900 איש בתאונות דרכים. כך עולה מנתוני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים של משרד התחבורה, כפי שנאספו עד ה־14 באוגוסט 2016.

"אנחנו רואים בסוכני הביטוח זרוע חשובה להסברה ומניעת תאונות. לסוכני הביטוח יש את המגע הראשוני והישיר עם בעלי הרכב והמשפחה, מה שלנו אין. הדבר הראשון שעושה מי שרוכש רכב הוא ביטוח. במהלך משותף עם לשכת סוכני הביטוח, נכשיר כמה שיותר סוכנים לטפל במבוטחי הרכב כסוכנים מניעתיים – כיצד למנוע את התביעה הבאה". כך מוסר אבי אזולאי, יו"ר מרחב דרום ברשות הלאומית לבטיחות בדרכים, בריאיון למגזין "ביטוח ופיננסים" של כנס אלמנטאר 2016.

הסוכן יוכשר כדי למנוע את התאונה הבאה | צילום: fotolia
הסוכן יוכשר כדי למנוע את התאונה הבאה | צילום: fotolia

שיתוף פעולה זה הוא פועל יוצא של מאמצי הלשכה, כמי שמכשירה את סוכן העתיד כסוכן מניעה במסגרת קורס ממ"ש.

לדברי אזולאי, הרשות לבטיחות בדרכים תצייד את סוכני הביטוח ברשימה, "מעין 'צ'ק ליסט', שבה יסווגו אוכלוסיות בסיכון גבוה – נהגים צעירים, קשישים, המגזר ערבי, המגזר החרדי. בשיחה עם המבוטח הסוכן יבדוק אם במשפחת המבוטח יש אוכלוסייה בסיכון גבוה, ויתמקד בהסברה לאותה אוכלוסייה", מפרט אזולאי. הוא מוסיף, "אנחנו נצייד את הסוכנים בעלונים לגבי כל נושא כמו נהיגה בשכרות, קריאת הודעות בסלולרי, רתימה נכונה של הפעוט למושב הבטיחות, ואיזה מושב מתאים לאיזה גיל. זיהינו שאנשים אינם מתמודדים נכון עם מושבי הבטיחות לתינוקות ולילדים: המושב לא מתאים לגודל הילד, הוא לא רתום למכונית בצורה נכונה, הם לא יודעים שיש לבטל את כרית האוויר מול מושב הבטיחות לילד. זה עניין של הסברה נכונה, וסוכן הביטוח יסייע לנו להגיע לציבור הרבה יותר גדול מזה שאנחנו יכולים להגיע אליו בכוחותינו המוגבלים".

הריאיון המלא עם אבי אזולאי יתפרסם במגזין כנס אלמנטאר 2016 ,שיתקיים ב־22-19 לחודש באילת.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email