"סוכני הביטוח לא יתמודדו מול השינויים הטכנולוגיים אלא יובילו באמצעותם"

את הדברים אמר סו"ב ישראל גרטי, יו"ר הוועדה לביטוח אלמנטרי, בנאום שפתח את כנס אלמנטר ה־32 : "סוכן היום חייב להיות סוכן מקצועי ודיגיטלי"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"מקצוענות בעולם הדיגיטלי זהו השם שבחרנו לכנס – השם משקף את המהפכה הגדולה של העידן בו אנו חיים, עולם דיגיטלי באמצעותו אנו מתקשרים, מבלים ועובדים. הוא הפך להיות כלי מרכזי ומשמעותי בכל מרחבי חיינו. אני מאמין שדיגיטציה עשויה להיות פס האטה או מאידך מקפצה לסוכן הביטוח בפרט ולענף בכלל", כך אמר סו"ב ישראל גרטי, יו"ר הוועדה לביטוח אלמנטרי בנאום שפתח את כנס אלמנטר ה־32 של לשכת סוכני ביטוח.

"אנחנו פה, חברי הוועדה האלמנטרית ואנוכי, על מנת למנף את השינוי ולהשתמש בו כמקפצה עבור כולנו", הדגיש גרטי. "על מנת שהענף יהיה בחזית הטכנולוגית ולא ישתרך מאחור, שסוכני הביטוח לא יתמודדו אל מול השינויים הטכנולוגיים אלא יובילו באמצעותם". לדבריו, "סוכן היום חייב להיות סוכן מקצועי ודיגיטלי, המקדם את עצמו ומשרת את מבוטחיו באמצעות דיגיטציה מתקדמת ומתאימה. לשם כולנו צריכים לשאוף".

סו"ב ישראל גרטי | צילום: שלומי דעי

"סוכני הביטוח הם העבר, ההווה והעתיד", אמר גרטי. "הם אנשי מקצוע מומחים בתחומם. אין שום אפשרות להפקיר את מבוטחנו אזרחי המדינה בידי פקיד, מחשב או בידי בעל אינטרס להעצמת רווחים. אף אחד מאלה אינו יכול להתחרות במקצועיותו, מומחיותו ושירותיו של סוכן הביטוח".

סו"ב גרטי פירט את מגוון הנושאים שקודמו השנה בוועדה האלמנטרית, וביניהם: מקרה בו קיימות 2 תביעות למבוטח ומבוטחים ללא עבר ביטוחי; בעיות בטיפול בתביעות מול חברות הליסינג וההשכרה; הסדרת נושא ביטוח האופניים החשמליים שמטופל כעת בוועדת הכלכלה; פתרון בעיית ביטוח החובה אצל סוכני המגזר הערבי; אישור קיום ביטוח שנמצא כעת בטיוטה שניה; חוזר השרברבים וקידום שירותי דיגיטציה המותאמים לסוכן.

"אנו השותפים הטבעיים, הנאמנים, המקצועיים והטובים ביותר שלכם. אנו נכונים ללכת אתכם יד ביד תוך שיתוף פעולה לקידום ענף הביטוח", אמר גרטי, והודה לכל העומדים מאחורי ארגון הכנס ולנשיא הלשכה סו"ב ליאור רוזנפלד. "לצערי לעיתים אנו עדים לחברות ביטוח שפועלות לייתר את סוכן הביטוח על ידי הקמת מבנים ארגוניים שמטרתם להחליף את סוכני הביטוח, תוך מכירת ביטוחים ישירים", סיכם יו"ר הוועדה האלמנטרית. "אני בטוח שתחליפים אלו, מתקדמים ככל שיהיו, לא יוכלו כאמור להחליף את מקצועיותו של סוכן הביטוח שומר הסף האמיתי של המבוטח".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email