"סוכני הביטוח מצילים חיים ועוזרים למצוקות אישיות"

כך פתח את דבריו הממונה ברקת שהיה אורח הכבוד בכנס המועצה הארצית שנערך השבוע; חברי המועצה דנו גם בנושא חוק ההסדרים ומודל הסוכן האובייקטיבי
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בכנס המועצה הארצית שהתקיים השבוע במלון דניאל בהרצליה, ובו השתתף ד"ר משה ברקת, הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דנו עשרות חברי המועצה על מספר נושאים, ביניהם רגולציה וחוק ההסדרים, רפורמת הסוכן האובייקטיבי, פעילות הוועדות השונות בלשכה והיכרות עם נותני שירות חיצוניים. ברקת הציג את פעילות משרדו וענה על שאלות חברי המועצה וסוכנים.

"ענף הביטוח הוא ענף שתוקפים אותו, והרבה פעמים מחוסר הבנה", אמר ברקת. "סוכני הביטוח יכולים להביא ערך ללקוחות – סוכנים לפעמים מצילים חיים, עוזרים למצוקות אישיות, משפחתיות, כלכליות – דברים שצריך להבין אותם".

מימין: דרעי, ברקת, אנגלמן וסגנית הנשיא – אניה לוין בישיבת המועצה הארצית | צילום: גיא קרן
יש חלופות

בנוגע למס על ניתוחים פרטיים, הגיב ברקת: "אם אנחנו מביאים מודל, כמו לדוגמה הטלת מס על הביטוח הפרטי – אם הביטוח הפרטי יקר צריכים לשאול את עצמנו אם רוצים בכלל ביטוח פרטי. אם לא רוצים – בואו נבטל. אם כן רוצים, בואו נראה שזה במחיר הגיוני לעשות את זה. לא הגיוני שנבוא לציבור ונגיד לו 'אתם עכשיו תקנו ביטוח בריאות במחירים גבוהים וזה בסדר'. זה לא הגיוני כי יש חלופות".

בהתייחסו למודל הסוכן האובייקטיבי אמר ברקת: "זהו מודל נכון כי היצרנים מייצרים תחרות על ידי העמלות. אני חושב שזו בעיה כי זה בהתנגשות ישירה מול האינטרס של הלקוח. יכולתי להביא את הרפורמה של הסוכן האובייקטיבי בחוק ההסדרים. לא הבאתי את זה כי אני לא רוצה לייצר את זה כמחטף, אני רוצה לייצר הסדרה שהיא עובדת, שלא שומטת את הקרקע מתחת רגלי הסוכנים, אנחנו רוצים להתייחס להרבה עולמות שיעבדו בצורה נכונה".

סו"ב יוסי אנגלמן, נשיא בפועל של לשכת סוכני הביטוח: "פעילות המועצה חשובה לתפקוד לשכת סוכני הביטוח ומאפשרת שיח פתוח וכנה על הנושאים הבוערים על סדר היום".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email