סוכני הביטוח תוקפים את רה הארגון ב־Aviva

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

סוכני הביטוח בבריטניה תוקפים את החלטת הנהלת ענק הביטוח Aviva לבצע רה ארגון של החברה, היא החליטה לבצע הפרדה של עיסקי ביטוחי החיים מביטוחי הרכוש בבריטניה.

המטרה המקיפה של הרה ארגון הוא להקטין את מספר העובדים בחברה ב־1,800 איש בשלוש השנים הקרובות. מהלכים אלה נעשים במטרה לקצץ בהוצאות ניהול החברה בכ־300 מיליון ליש”ט בשנת 2020. אולם המהלכים האלה סותרים את צעדי מיזוג שתי החטיבות האלה שבוצע בשנת 2017.

החלטות צמרת ב־Aviva גרמו לתסיסה בקרב סוכני הביטוח. ביטוי לתרעומת מביעה סוזי וילסון, מנהלת סוכנות הביטוח הגדולה Seib שציינה כי “החברה שוב מובילה לקיצוצים, במיוחד כאשר העבירו את המסר שהם פועלים לטובת סוכני הביטוח-הברוקרים. המהלך החדש מהווה תפנית במדיניות החברה”.

חלק מסוכני הביטוח גורסים כי המהלך החדש נעשה לצרכי יעילות והכנסת טכנולוגיות לעבודת שתי חטיבות הביטוח. סוכן הביטוח פול בק ציין שעם המעבר לדיגיטציה וטכנולוגיה, יקטן מספר העובדים בד בבד עם הצמצום בעסקי הביטוח.

התמודדות עם פוליסות שלא מכסות נזקי מתקפות סייבר

חברות ומפעלים במדינות רבות מתמודדים עם הבעיה שפוליסות ביטוח רכוש, שהונפקו לפני כמה שנים, אינן מכסות נזקי מתקפות סייבר. הפוליסות לא עודכנו לתופעה החדשה שמתקפות סייבר נמצאות בעליה תלולה בשנתיים האחרונות, כאשר היקף נזקי המתקפות האלה מגיע ל־9 מיליארד דולר בשנה, לפי נתוני מבטחת המשנה הגדולה מיוני קרי.

חברות ביטוח ומפעלים עוקבים אחר המאבק המשפטי המתנהל בין Mondelez, יצרן אירופי לממתקים ושוקולד, לענק הביטוח Zurich. חברת הממתקים והשוקולד היתה קורבן למתקפות סייבר ב־2017 שהסבו הפסדים של כ־ 100 מיליון דולר. לפיכך דרשה מחברת הביטוח לפצות אותה על בסיס פוליסת ביטוח רכוש, אולם זאת סברה אחרת. היא טענה שפוליסת הביטוח אינה מכסה נזקי מתקפת סייבר בטענה כי פוליסת הביטוח נרכשה לפני כמה שנים.

לאחר הדחיה של Zurich ,Mondelez הגישה תביעה משפטית כנגד חברת הביטוח בסכום של 100 מיליון דולר. חברת הממתקים גורסת כי פוליסת הביטוח מכסה גם נזקי סייבר וטוענת כי התגובה השלילית של ציריך היא בלתי סבירה. מסתבר שלחברות רבות באירופה ובארה"ב יש פוליסות ביטוח רכוש לזמן ארוך שמכסות נזקי רכוש, אבל אינן מכסות נזקים פיננסיים. מבטחים מזהירים כי כדאי לבדוק את סעיפי ביטוחי הרכוש כדי להבטיח שיכסו גם מתקפות סייבר ומזהירים על נזקים שיגרמו עקב תת ביטוח.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email