סוכני הלשכה יצורפו לרשימת מעוף של משרד הכלכלה כיועצי פנסיה ופיננסים לעצמאים

תחום הפיננסים נהנה מרגולציה מינימלית וניירת קטנה והשמיים הם הגבול מבחינת יכולת הפרנסה ממנו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"בתוך שבועיים נחתום על הסכם עם משרד הכלכלה לצירוף סוכני הלשכה שירצו בכך, לתכנית מעוף של המשרד. הסוכנים יוכלו להעניק תכנון פיננסי לפרישה לעצמאים תמורת שכר גבוה מהמקובל במעוף – 3,000 ו־4,000 שקלים על ליווי וייעוץ. הסוכנים שירצו בכך יקבלו לידים באמצעות ועדת הפיננסים, של עצמאים המעוניינים בייעוץ".

כך בישר סו"ב אודי אביטל, יו"ר הוועדה לפיננסים בלשכת סוכני ביטוח, במסגרת פאנל "למה פיננסים?", אותו הנחה בכנס אילת. אביטל הוסיף: "אנחנו נכניס בכל תקופה 100־200 סוכנים לרשימה. עם זאת, כל סוכן מקבל משוב מהלקוח בו הוא מטפל; אם המשוב הוא שלילי, אותו סוכן לא יקבל יותר הפניות".

מימין: אביטל, עמיאל, סאטובי, לבקוביץ, קציר, עמית וורסנו

ברב השיח השתתפו סו"ב יוסי ורסנו ,CFP לשעבר יו"ר תת הוועדה לפיננסים; סו"ב דודי עמית CFP, לשעבר יו"ר תת הוועדה לפיננסים; סו"ב הידד קציר, סגן יו"ר הוועדה לפיננסים ודור המשך; סו"ב לידור לבקוביץ, סגן יו"ר הוועדה לפיננסים ודור המשך; סו"ב תדהר סאטובי, חבר הוועדה לפיננסים וסו"ב דלית עמיאל, חברת הוועדה לפיננסים.

בתשובה לשאלת נושא הפאנל – למה פיננסים, ענו המשתתפים:
סו"ב ורסנו: "כשמדברים על עתיד הסוכן מדברים על פיננסים. זה לא סלוגן – ביטוח בריאות רווי, ביטוח סיעוד. יש פתרונות רבים, גם פנסיה רווי. תחום הפיננסים, לפחות בישראל, הוא די בתולי. חסרים פה מוצרים. אפילו משכנתא הפוכה, יש רק חברה אחת שמשווקת מוצר זה. כל מי שיירתם לעגלה לפני שהסוסים דוהרים, יעשה מעשה חכם".

סו"ב עמית: "פיננסים בעיניי זה דווקא יצירת פתרון ללקוחות. פגשתי לקוח בחניון הנתיב המהיר, שסיפר לי שיש לאמו 1.5 מיליון שקל פנויים, והוא מתלבט אם להשקיע אותם בדירה או בהשקעה אחרת. אמרתי לו – יש לי בשבילך פתרון; תשקיע את הכסף בפוליסת חיסכון, שם תקבל תשואה של 2%־3% לשנה, ותוכל לקבל הלוואה בשיעור 80% מסכום ההשקעה לשבע שנים בריבית של 1.1%. אתה ואמך תרוויחו מההפרש.
"אני עוסק היום רבות במתן הלוואות על פוליסות חיסכון והלקוחות רק מנשקים אותי ואומרים לי – אתה גאון. אותו דבר אפשר לעשות עם קופת גמל להשקעה וביטוח מנהלים. יש לכם הון אדיר מתחת ליד, ושום בנק או גוף פנסיוני יכול לתת את הפירות האלה. אתם ברוקרים ואתם יודעים לתת ללקוחות שלכם פתרונות".

סו"ב קציר: "הפיננסים מהווה היום 40% מהעסק שלי ומייצר הרבה שקט. לא האמנתי עד לפני כמה שנים שאני אשב מול מבוטח ואדבר אתו על השקעות. דרושה מקצועיות רבה, אבל השמיים הם הגבול".

סו"ב לבקוביץ: "הסוכנים הצעירים יודעים רק את הדברים הבסיסיים. התפקיד שלנו בוועדה הוא לעודד אותם כל הזמן ללמוד ולהתמקצע. הציבור הרחב יודע היום הכל דרך האינטרנט, אז אני יכול להיות הסוכן הכי טוב, אבל אם לא אתן לו משהו שהוא לא יודע ומשהו יעיל, לא אשכנע. אני למשל קורא כל יום חצי שעה־שעה על שוק ההון בישראל, בארה"ב ובאירופה. הערך המוסף שלנו הוא לייעץ ללקוחות שלנו איפה להשקיע, איך ומתי".

סו"ב סאטובי: "לעומת הביטוח, בפיננסים אין רגולציה, אין הרבה ניירת ואין הרבה מתחרים. אמרתי לסוכנים צעירים – כשאתם אצל לקוח שמוכן לשלם 300־500 שקל בחודש על ביטוח, והוא מספר שיש לו 200־300 אלף שקל ששוכבים בבנק, דברו אתו על כך שהכסף שוכב במקומות הלא נכונים ותציעו לו השקעות אלטרנטיביות. זה יותר קל מלמכור ביטוח".

סו"ב עמיאל: "אני עוסקת גם בפנסיוני וגם בפיננסי כיועצת ומנהלת השקעות. זה מוצר נוסף. פניתי ללקוחות ויזמתי שיחות. אל תישארו באזור הנוחות שלכם. אני רואה את הטיפול בפיננסים לצד הביטוח כמתנה. גם אין רגולציה כמו בביטוח, ולכן צריך להתאמץ קצת מעבר, להיות גמישים לשינויים ולעשות שיתופי פעולה עם סוכנים אחרים, כי הפוטנציאל הוא אדיר".

סו"ב אביטל סיכם ואמר: "אני מבטיח לכם קורסים רציניים וכנסים רציניים בנושא הפיננסים, ותבינו שזה ישתלם לכם. אני מכיר קבוצת סוכנים שמשתפים פעולה בהשקעות אלטרנטיביות במאות מיליוני שקלים ללקוחות. הם עשו תשואה גבוהה יותר מכל בתי ההשקעות, תשואה של 9.3%, על דברים בטוחים כמו נדל"ן והשקעה בבתי אבות בארה"ב".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email