סוכני הלשכה ישווקו ללקוחותיהם את מוצרי קרן ההשקעות האלטרנטיביות Value

מדובר בהשקעה סולידית עם ריבית קבועה ושוטפת מגובה בבטוחות נדל"ניות חזקות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מתוך תפישה שלסוכן הביטוח צריכים להיות מגוון של מוצרים אותם הוא יכול לשווק ללקוחותיו, כולל מוצרי השקעה אלטרנטיביים, מחוץ לשוק ההון, סיכמה לאחרונה הוועדה הפיננסית בלשכת סוכני ביטוח בראשות היו"ר סו"ב אודי אביטל, על שיתוף פעולה עם קרן ההשקעות האלטרנטיביות ,Value לשיווק מוצרי הקרן ללקוחותיהם של סוכני הלשכה.

תחום ההשקעות האלטרנטיביות הולך וצומח בשנים האחרונות על רקע סביבת הריבית הנמוכה וחוסר היציבות בשוק ההון. גיוון תיק ההשקעות המסורתי במוצרי השקעה אלטרנטיביים יוצר תיק השקעות איכותי יותר, מפוזר יותר ויציב יותר. לדברי יוסי חכמון, מבעלי הקרן: "הקרן מתאימה למי שמחפש השקעה סולידית, בעלת סיכון נמוך ובטחונות איתנים, כמו גם ריבית שוטפת, קבועה ויציבה לאורך זמן. ההשקעה בקרן מהווה דרך להעלאת הערך שמניב תיק ההשקעות ללא הגדלה של הסיכון".

לידור לבקוביץ סגן יו"ר הוועדה, איציק נוי, אירית פרנקו, אודי אביטל יו"ר הוועדה הפיננסית, ויוסי חכמון | צילום: באדיבות הלשכה

קרן ואליו הוקמה על ידי יוסי חכמון ואירית פרנקו. חכמון מנהל ומייסד של עמיתים ניהול הסדרים פנסיוניים ויש לו ניסיון של מעל עשור בניהול הון של משקיעים ובשוק ההון. פרנקו
היא רו"ח מוסמכת, בעלת ניסיון של יותר מ־20 שנה בתחום הפיננסים ויותר מ־11 שנה בתפקידי סמנכ"ל כספים בחברות גלובאליות וציבוריות. השניים הבינו כי גם הלקוחות הפרטיים, כמו המוסדיים, יכולים ליהנות מהפוטנציאל הגלום במוצרי השקעה אלטרנטיביים, מחוץ לשוק ההון, שיכולים להניב תשואה קבועה וחיובית לאורך זמן, וזאת מבלי להיפגע מהתנודתיות המאפיינת את ההשקעה בשוק ההון ומבלי להגדיל את הסיכון. לקרן ואליו שותפים אסטרטגיים – "אובליגו" ו"נץ גרופ" המתמחים בחיתום, אשראי ונדל"ן.

עיקרון פעולה פשוט

ואליו פועלת בשוק האשראי החוץ בנקאי. העיקרון שעל פיו היא עובדת די פשוט: ואליו מעמידה ללווים הלוואות גישור לזמן קצר, כאשר מנגד מעמיד הלווה כבטוחה שעבוד מדרגה ראשונה על נכס נדל"ן למגורים בישראל שברשותו, ואשר ערכו הוא לפחות כפול מסכום ההלוואה שהוא מבקש לקחת. "אנחנו בעצם מעמידים ללווה משכנתה לזמן קצר, עד שנה. היתרון במוצר למשקיע הוא בבטוחות הנדל"ן החזקות, אשר מפחיתות את גורם הסיכון למשקיעים, פיזור שמפחית אף הוא את גורם הסיכון, ותזרים קבוע ויציב", מסביר חכמון.

מדובר בהשקעה סולידית עם ריבית שוטפת, קבועה וחיובית לאורך זמן, שאינה מושפעת מהתנודתיות המאפיינת את ההשקעה בשוק ההון; הצעה של מוצרי השקעה אלטרנטיביים ללקוחותיו של הסוכן היא אפיק חשוב הן מנקודת מבטו של הלקוח והן מנקודת מבטו של הסוכן. הלקוח נחשף למוצרי השקעה נוספים וכתוצאה מכך, יחסי הלקוח־ סוכן מתהדקים ויכולת השימור של הלקוח גדלה.

חיזוק הקשר עם הלקוח

איך יתבצע השת"פ עם סוכני הלשכה?
"הברוקר שלי הוא סוכן הביטוח, והמוצר של ואליו מהווה אלטרנטיבה טובה עבורו ברכיב הסולידי שבתיק הלקוח שלו. יש השקעות אלטרנטיביות אחרות, אבל ההבדל שמייחד את ואליו הוא בטוחות הנדל"ן והיקפן (כפול מסכום ההלוואות).

"ככל שלסוכן הביטוח יהיו יותר כלים ומוצרים להציע ללקוחותיו, כך מתחזק הקשר שלו עימם. זה מצב של win־win . עולמם של סוכני הביטוח השתנה רבות בשנים האחרונות ומשתנה גם בימים אלה. נכון לסוכן להתקדם ולהרחיב את המוצרים אותם הוא משווק ובד בבד לגוון את מקורות ההכנסה שלו בעולם של פרמיות שהולכות ונשחקות. יתרון נוסף לסוכן הוא בהעמקת הממשק עם הלקוח וחיזוק הקשר עמו".

חכמון מדגיש: "אנחנו מדברים את שפת סוכן הביטוח; ואליו לא מתייחסת אל סוכן הביטוח בתפיסה הארכאית של מכירת ביטוחים; כל סוכן בעינינו, אם זה בית סוכן או סוכן עצמאי קטן, הוא יחידה עסקית בפני עצמה – השילוש הזה של ואליו־ סוכן־לקוח, לעולם יתחזק".

וממה ייהנה הלקוח? במה עדיפה הקרן שלכם על השקעות סולידיות אחרות?
"האג"ח של ואליו מגובה בשעבוד ראשון על נכס נדל"ן, כאשר ערך הנדל"ן כפול מהיקף ההלוואות שהועמדו. בנוסף, קיים פיזור של לווים, גורם המפחית גם הוא את הסיכון. מלבד הבטוחה החזקה ופיזור הסיכון, המשקיע נהנה מקדימות בקבלת הריבית". עוד יתרון שמציין חכמון הוא היציבות והפחתת הסיכון שמקנה העובדה ש־20% מסכוםהכסף בכל השקעה מגיעים במישרין משיתוף הפעולה בין ואליו לאובליגו. "בכך נוצרת זהות אינטרסים עם המשקיע", הוא מסביר.

לדברי חכמון, תיק השקעות במסלול כללי המסורתי והמקובל, מורכב מ־ 70% רכיבים סולידיים (אג"ח) ו־30% מניות. "אנחנו נותנים פתרון לרכיב הסולידי עם פוטנציאל של העלאה של הערך שמניב תיק ההשקעות ללא הגדלה של גורם הסיכון", הוא מציין.

"באופן מסורתי הלקוח משקיע בשוק ההון או בנדל"ן. לרוב המטרה של הלקוח שרוכש דירה היא תשואה שוטפת וקבועה לאורך זמן. לאור המחירים הגבוהים של הנדל"ן בעת הזו, התשואה שמניבים דמי השכירות נמוכה יחסית, וזאת עוד לפני ההוצאות השוטפות הנדרשות מהאחזקה השוטפת של הנכס. בנוסף הלקוח לא נהנה מפיזור סיכון היות ומדובר בהשקעה בנכס בודד. ואליו מהווה ללקוח חלופה סולידית לא רק לשוק ההון אלא גם לרכישת נדל"ן. ואליו מהווה חלופה טובה מול שוק ההון, בטח ובטח מול האפיקים הסולידיים של שוק ההון וגם מול הנדל"ן", מסכם חכמון.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email