סייבר, כלים טכנולוגיים ושיתופי פעולה בינלאומיים: חדשות נבחרות מעולם הביטוח האירופי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ב־8 באוגוסט, רשות הביטוח האירופי ופנסיה תעסוקתית (EIOPA) הודיעה כי הצטרפה לחבר פורום ביטוח בר קיימא (SIF). ה־SIF, רשת של מפקחי ביטוח ורגולטורים מכל רחבי העולם העובדת יחד על אתגרי הקיימות מול ענף הביטוח, מספקת פלטפורמה לשיתוף פעולה בינלאומי בין מפקחים, מסייעת בשיתוף ידע, ובהטמעת חידושים במדיניות בעולם.

ברוקרים בביטוח

בהודעה משותפת שפורסמה ב־7 בספטמבר, שלושת הארגונים הצרפתים העיקריים המייצגים סוכני ביטוח: CSCA ,Planète Courtier ו־Anacofi אישרו כי בחודשים האחרונים הם שוחחו עם הדירקטוריון הכללי של משרד הכלכלה על רפורמה מבנית שמטרתה מודרניזציה בתפקידים ובמשימות לקראת רגולציה עצמית.

שלושת הארגונים המקצועיים מהווים למעלה משני שלישים ממחזור הביטוח בצרפת. הברוקרים מקדמים בברכה את הרפורמה הזו, בה הם רואים צעד נוסף לקראת הגברת המקצועיות של כלל השחקנים, כמו כן אמון צרכנים גדול יותר והגנה משופרת על הצרכן. הפרויקט מורכב ומחייב להפקיד בידי גורם מקצועי גופים המייצגים את מקצוע הברוקרים, ומוסמכים על ידי הרשות המפקחת הצרפתית (ACPRׂׂׂ) לסיוע לברוקרים לעמוד בתקנות (כגון ה־IDD ,GDPR) ובחובות הכרחיות לפעילותם, כמו גישור, הכשרה מקצועית, ועוד. בנוסף, הם יסייעו לברוקרים מול האתגרים שמציבים הכלים הטכנולוגיים החדשים.

יוסי מנור | צילום: באדיבות הלשכה

דוח הסיכונים העולמי לשנת 2018 – סייבר במקום הראשון

הפורום הכלכלי העולמי זיהה את נושא הסייבר כאחד מחמשת הסיכונים המובילים כיום בפני מדינות ברחבי העולם. זאת לאחר התקפות סייבר והונאות נתונים מסיביות אשר התעצמו ב־2017. באיחוד האירופי מגיבים לאיום הסייבר בכמה חזיתות כדי להמשיך לבנות את החוסן של אירופה ולהגן על אזרחים ועסקים מפני האיומים הקיברנטיים.

בפועל, לאירועים הקיברנטיים האחרונים הייתה השפעה חיובית אחת, שהם שינו את התפיסה של הארגונים והפכו אותם למודעים יותר לסיכונים שהם מתמודדים איתם. עם זאת, חברות רבות עדיין במאבק לתרגם את החששות שלהן לפעולה קונקרטית.

ביטוח סייבר הוא חלק ממגוון כלים הזמינים לארגונים שמטרתם לעזור לבנות את האבטחה הקיברנטית שלהם. הפתרונות המוצעים בדרך כלל על ידי מבטחים הפעילים בשוק כוללים לא רק כיסוי ביטוחי, אלא גם ייעוץ למניעה ותמיכה במקרה של תקרית הקשורה לאינטרנט.

חברות הביטוח מאותגרות על ידי הסיכון הקיברנטי

למרות החשיבות הגוברת של הסיכונים הקיברנטיים, שוק ביטוח הסייבר באיחוד האירופי עדיין לא הגיע לפוטנציאל המלא שלו. סיבה אחת לכך היא כי הסיכונים הקיברנטיים, שיכולים להיות מאתגרים עבור מבטחים. קיים קושי לכמת סיכונים שמתפתחים כל הזמן ואשר יכולים להתפשט במהירות ברחבי העולם. באופן דומה, לארגונים קשה להעריך באופן מדויק את האיום הקיברנטי שלהם, חשיפות אבטחה וכיצד להשתמש בצורה הטובה ביותר בביטוח כדי להקל עליהם. עם זאת, האתגרים הללו לא מנעו ממבטחים לפתח פתרונות, והשוק מתפתח במהירות.

גודלו של האִרגוּן נוטה להשפיע באופן משמעותי על סוג הפתרון הביטוחי שיבחר. בדרך כלל, ארגונים גדולים מרבים להסתמך על פתרונות סייבר ביטוחים המתמקדים בצרכים שלהם. ארגונים קטנים, לעומת זאת, יכולים לבחור אחד מתוך מגוון של מוצרי ביטוח סייבר סטנדרטי.

על אף הבדלים אלה בגודל ובצרכים, מרכיב מרכזי בהצלחת כל עסקת ביטוח סייבר הוא הבנה טובה בין המבוטח הפוטנציאלי לבין חברת הביטוח שלו.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email