סלינגר: "אין זה לגיטימי לעודד מכירה ללקוח מבלי לבדוק אם המוצר נדרש לו"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"אם לקוח מחזיק בחמש או שש פוליסות ביטוח לתאונות אישיות, או בשלוש פוליסות ביטוח בריאות, לא מן הנמנע שהוא הוטעה או שלא הבין כלל מה הוא רכש" – כך אומרת המפקחת על הביטוח, דורית סלינגר. לדבריה, "מוצרי הבריאות במערכת הפרטית מהווים תחליף לשירות המוענק במערכת הציבורית, כלומר מדובר בשירות שאינו הכרחי לכלל הציבור. אין זה לגיטימי לעודד מכירה ללקוח מבלי לבדוק אם המוצר נדרש לו ואם הבין את שרכש".

סלינגר אמרה את הדברים בכנס הדירקטורים של הגופים המוסדיים שקיים אגף שוק ההון. המפקחת סקרה את הרפורמות שיזמה לאחרונה, ביניהן הרפורמה בביטוחי הבריאות, וציינה כי "בשנה האחרונה פרסמנו רפורמות בעלות משמעות גדולה לזכויותיהם של ציבור החוסכים והמבוטחים בישראל. הבאנו לשינוי משמעותי בהליך המכירה של מוצרי ביטוח, הובלנו רפורמות בתחום הבריאות והסיעוד, שינינו את התעריפים בביטוח רכב חובה, טיפלנו בכשלים בעולם החיסכון הפנסיוני והתיווך במוצריו".

המפקחת סקרה את רפורמות שיזמה לאחרונה, ביניהן הרפורמה בביטוחי הבריאות
המפקחת סקרה את רפורמות שיזמה לאחרונה, ביניהן הרפורמה בביטוחי הבריאות

סגן שר האוצר, יצחק כהן, התייחס בדבריו בכנס להקמת רשות שוק ההון, ואמר כי "החלטנו על הקמת רגולטור חדש, שיהווה זרוע מרכזית בשוק ההון של מדינת ישראל לעשורים הבאים. מטרתנו היא לשפר את פעילות שוק ההון, להגביר את יציבות השחקנים השונים ובעיקר להגביר את רווחתו הכלכלית והחברתית של האזרח בישראל. הרגולטור החדש יהיה עצמאי, יבטיח יציבות מערכתית ויבצע פיקוח הנוגע להגנת הצרכן. לאחר חקיקת החוקים הנדרשים בכנסת, תבוצע הסדרה מלאה של הרגולציה בתחום שוק ההון בכלל ובתחום של האשראי החוץ בנקאי בפרט".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email