סלינגר: בעולם הביטוח והפנסיה בו עדיין מועברים פקסים נדרשת רפורמה אדירה

בשבוע שעבר התקיים אירוע ה"האקת־הון", לקידום חדשנות טכנולוגית של רשות שוק ההון והבורסה לניירות ערך
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כ־ 150 מתכנתים ויזמים התכנסו השבוע במתחם הכנסים של הבורסה לניירות ערך, לאירוע ראשון מסוגו, ביוזמת רשות שוק ההון והבורסה, "האקת־הון", לקידום חדשנות טכנולוגית בעולם הביטוח והחיסכון.
סגן שר האוצר, איציק כהן, שפתח את האירוע אמר: "רשות שוק הון עצמאית נועדה לדאוג לאינטרס של ציבור החוסכים והמבוטחים. בתהליך ההקמה של הרשות ישבנו על המדוכה על מנת להגדיר מה תפקידיה של הרשות: הגנה על ציבור החוסכים והמבוטחים, יציבות וניהול תיקון והגברת תחרות הם התפקידים המתבקשים על ידי רגולטור פיננסי. האירוע של היום, מהווה את יריית הפתיחה של קידום החדשנות הטכנולוגית בפעילותם של הגופים המוסדיים".

דורית סלינגר, אמרה באירוע: "ההאקת־הון הוא צעד נוסף במאמצינו לקידום החדשנות הטכנולוגית בעולם הביטוח והפנסיה. בעולם הזה, בו הוראות עדיין מועברות בעזרת פקסים, ועל הדרך מידע הולך לאיבוד, נדרשת רפורמה אדירה. הרפורמה הזו חייבת להתבצע בשיתוף כלל הגורמים הפעילים בשוק – גורמים מוסדיים, סוכנים ויועצים, וכמובן הרגולטור. אנו פועלים להסיר מכשולים רגולטוריים על מנת להקל על קידום הטכנולוגיה לגופים. בנוסף, אנו מפחיתים את דרישות ההון הנדרשות לקבלת רישיון במטרה לעודד את כניסתן של חברות ביטוח חדשות לשוק, ביניהן גופים מבוססי חדשנות טכנולוגית שיתרמו להגברת התחרות, הגדלת היצע המוצרים והפחתת מחיריהם עבור ציבור המבוטחים. על מנת לעודד את הגופים לשלב כלים טכנולוגיים ודיגיטליים במערכי השירות, הוספנו למדד השירות נדבך נוסף והוא שימוש בדיגיטציה בפעילות החברות".

סלינגר

באירוע ההאקת־הון השתתפו גם מנכ"ל הבורסה לניירות ערך, איתי בן זאב, מנכ"ל מנורה מבטחים ביטוח, יהודה בן אסייג, מייקל אייזנברג, שותף מנהל בקרן ההשקעות, אילן רביב, מנכ"ל מיטב־דש, סו"ב ראובן רפ, יו"ר ועדת טכנולוגיה בלשכה ושי פלדמן מנכ"ל AIG ישראל.

באירוע התקיימה תחרות בין 36 קבוצות. במקום הראשון זכתה קבוצת bob שזכתה ב־ 23 אלף שקלים וחדר עבודה בבורסה לניירות ערך לשלושה חודשים. הקבוצה הציגה פתרון קצה למעסיקים על ידי מערכת ניהול ארגוני הכוללת התראות וסימולטור המסוגלת להנגיש לציבור העובדים את נתוני התיק הביטוחי שלהם.
למקום השני הגיעה קבוצת scanovate שזכתה ב־ 10,000 שקלים. הקבוצה הציגה פתרון לזיהוי וניהול הזהות הדיגיטלית של משתמש הקצה. היא פיתחה פתרון ששואב את המידע מתעודת הזהות למערכת המידע במטרה לקהל על המשתמש להזדהות ולבצע פעולות בחשבון האישי בגוף המוסדי.
למקום השלישי הגיעה קבוצת polywizz שזכתה ב־ 5,000 שקלים. הקבוצה הציגה מערכת ייחודית שיודעת לאסוף ולנתח את כלל נתוני התיק הביטוחי של הלקוח. המערכת מנגישה ללקוח את המידע בצורה נוחה וברורה ומסייעת לשפר את מצבו הביטוחי ולממש את זכויותיו.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email