סלינגר: היכולת לשתף מידע וניסיון ברשתות החברתיות יעודד חברות הביטוח להגביר את השקיפות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"מטרת הרגולציה היא העברת הכוח לצרכן", כך אמרה הממונה על אגף שוק ההון ביטוח וחיסכון דורית סלינגר, בוועידה לחיזוק הידע המקצועי ה-8 של עדיף שנערכה השבוע. לדבריה, זו מטרה שצריכה לעמוד בראש סדר העדיפויות גם של השחקנים האחרים – היצרנים והמשווקים.

"היכולת לשתף במידע ובניסיונם של צרכנים באמצעות רשתות חברתיות ולמנף מידע זה, תעודד את חברות הביטוח להגביר את השקיפות ולנהוג ביתר הגינות כלפי מבוטחים. רכישת אמונו של הצרכן הוא נכס הכרחי להמשך קיומן ושגשוגן של חברות הביטוח והן צריכות להבין כי זו מטרתן. מצב שבו מתקיים אמון בין הצרכן לבין חברת הביטוח הוא מצב שבו כולם מנצחים. הצרכנים יכולים להשתמש בכלים הטכנולוגיים שעומדים כיום לרשותם כדי לבדוק את זכויותיהם, את האופן שבו חברת הביטוח מנהלת את עסקיה וכיצד היא מתייחסת למבוטחיה".

סלינגר ציינה כ."על אף שהוא נראה מאוד בשל, ענף הביטוח עדיין מצוי בהתפתחות. הוא מייצר את עצמו ומתגבש ולכן השינויים נעשים בהתאם להתפתחויות בתחום הפיננסי בעולם. השינויים בארץ ובעולם מחייבים רגולציה הדוקה יותר וממוקדת בניהול סיכונים".

היא נתנה כמה דוגמאות לעובדה כי הפיקוח נועד לשרת את הצרכן, בהן הדו"ח השנתי ששונה וכבר השנה יונגש לצרכן בשפה פשוטה ובקיצור."ביצענו סקרים והפעלנו אנשי מקצוע כדי להבין מה הצרכן מעוניין לקרוא ומה יניע אותו לפעולה".

עוד ציינה כי בקרוב תצא לשוק פוליסת בריאות אחידה, בהתאם להחלטת ועדת גרמן, וציינה את מדד השירות כדוגמה נוספת לאמצעי המקל על הצרכן בבואו לקבל החלטות."הגדרנו מה צריך לדווח והחברות יעשו בדק בית" סלינגר הזכירה את יכולת הבחירה בסוכן כגורם נוסף שיכול לחזק את הצרכן."כיום יכולת הבחירה לא ממש קיימת. פעמים רבות זכות זו מוכתבת לצרכן על ידי המעסיק או סוכנו של המעסיק. עשינו כמה מהלכים בנושא, בהם פרסום הבהרה לפיה מעסיק שמונע מעובד להצטרף לקופת גמל בתנאים שהשיג העובד סותר את זכותו של העובד לבחור בכל מוצר פנסיוני ופרסום טיוטה שבקרוב תגובש לחוזר, שאוסרת התניית זכויות פנסיוניות לעובד בהצטרפות למוצר מסוים".

"אנחנו רואים חשיבות רבה בהגברת הביקורות על ביצוע הוראות הרגולציה", ציינה בסיום דבריה."לצורך כך ערכנו שינוי במבנה הפיקוח ושילבנו את מחלקות הביקורות עם מחלקות המוצר שמייצרות את הרגולציה, במטרה להגביר את ההיזון שבין פיקוח והסדרה. נמשיך לפעול במלוא המרץ כדי לקדם וליישם את הרגולציה החכמה שמחזקת את הצרכן ומשפרת את התנהלות השוק".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email