סלינגר מעכבת מתן היתר השליטה בהפניקס לפוסון בעקבות מעצרו של יו"ר פוסון

מקורבים לעסקת הפניקס־פוסון: "העסקה מתקדמת כרגיל"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"עסקת פוסון לרכישת השליטה בחברת הפניקס מתקדמת כרגיל". כך אמר גורם המקורב למו"מ ל"ביטוח ופיננסים". ביום שני הגיעו בכירים מפוסון לפגישות עם חברת דלק, בעלת השליטה בחברת הביטוח הפניקס, ועם המפקחת על הביטוח, דורית סלינגר, לקידום העסקה. בראש המשלחת עומד מייקל לי, מנהל החטיבה הפיננסית בפוסון ואחראי על תחום הביטוח והבנקאות, המשמש גם ראש צוות המו״מ לרכישת הפניקס. במסגרת העסקה, אמורה דלק למכור לפוסון את מלוא אחזקותיה בהפניקס (52.3%) תמורת 1.76 מיליארד שקל (בתוספת ריבית שנתית של 4.75% מ־30 בספטמבר 2014 ועד למועד הסגירה של העסקה).

גואוו גואנגצ'אנג Guo Guangchang
גואוו גואנגצ'אנג

בתחילת השבוע שעבר עלו סימני שאלה לגבי מימוש העסקה, לאור "היעלמותו" של יו"ר פוסון גוגו גואנגצ'אנג, שהסתבר כי נעצר והובא לחקירה בסין. במקביל פורסם בתקשורת הכלכלית, כי המפקחת על הביטוח דורית סלינגר, מקפיאה את מתן היתר השליטה לפוסון.

בשיחת ועידה עם אנליסטים אמר מנכ"ל פוסון ליאנג שינג'ון: "אנחנו רוצים להשלים את עסקת רכישת הפניקס. העסקה הזו חשובה לנו ונעשה הכל כדי להשלים אותה". מהאוצר נמסר, כי "משרד האוצר עוקב אחר ההתרחשויות" וכי המפקחת על הביטוח לא הקפיאה את מתן ההיתר, משום שעוד אין כזה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email