סלינגר: נתערב ביחסי חברות ביטוח וסוכנים רק כשאופן התגמול פוגע במבוטחים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"אנחנו לא מתכוונים להתערב במערכת היחסים בין חברות הביטוח לסוכנים". אמרה הממונה על שוק ההון, הביטוח והחיסכון דורית סלינגר בכנס דירקטורים בגופים מוסדיים שערך אגף שוק ההון. "נתערב רק היכן שאופן התגמול פוגע או שיש חשש לניגוד אינטרסים אל מול טובת הפרט". הדברים נאמרו בהתייחס לטיוטת החוזר שפירסמה סלינגר בשבוע שעבר ובעקבות תגובתו של נשיא לשכת סוכני הביטוח אריה אברמוביץ למהלך, שאמר כי "לא נאפשר התערבות ביחסים המסחריים בין הסוכנים לחברות הביטוח. בשוק חופשי אין מקום להתערבות רגולטור בין שני גופים מסחריים".

עוד אמרה סלינגר כי "במשולש שבקודקוד אחד שלו נמצא הפיקוח, בשני המפוקחים ובשלישי המבוטחים הפרטיים, תפקיד אגף שוק ההון הוא לדאוג למבוטחים, מכיוון שלהם אין נציגות או מי שידאג לאינטרסים שלהם". אברמוביץ הגיב לטענה זו ואמר כי דווקא יש מי שדואג למבוטחים: "סוכני הביטוח הם הנציגים האמיתיים של המבוטחים, וברגע האמת סוכן הביטוח המקצועי נמצא לצדו ומלווה אותו בנאמנות, תוך שמירה על האינטרס של המבוטח".

סלינגר אמרה עוד כי 50% מהציבור חושב שהרגולציה בענף דווקא לא מספקת. "הציבור היה מצפה מהרגולציה להיות יותר פעילים בתחום הפיננסי. בנוסף, אנו רואים שהציבור מתעניין בעיקר בעמלות, בדמי ניהול, בריביות, על מה אנו מוציאים את כספנו".

סלינגר טענה עוד כי חברות הביטוח בשלות מספיק כדי לקחת את האחריות ולשווק פוליסות העומדות בעקרונות כתובים שיעודכנו על ידי האגף מפעם לפעם, בהתייחסה לתיקון 40, שמטרתו הגברת האחריות של חברות הביטוח על מוצרי הביטוח שהן משווקות, ועומד בפני אישורו במליאת הכנסת.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email