סלינגר קראה לחברות הביטוח להמציא מחירים הוגנים במודל ארוך הטווח לביטוחי הקולקטיב

תוכנית הסיעוד החדשה מביאה ביטוח סיעודי ממלכתי שמציע פתרון מלא לכל אחד בשוק הישראלי
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"אני קוראת לחברות הביטוח לפעול באחריות רבה, ולהמציא מחירים לאותם קולקטיבים שהיו אצלכם שנים במוצר שלא נתן את הכיסוי המתאים, ולהביא אותם לכיסוי אחר לטווח ארוך ויציב".

כך אמרה דורית סלינגר, הממונה על רשות ההון, ביטוח וחיסכון, בערב הפתיחה של ועידת עדיף. היא הוסיפה, כי גם לוועדים ולמעסיקים בעלי הפוליסה, יש תפקיד מרכזי בכל הקשור למבוטחים.

סלינגר

סלינגר התייחסה לראשונה באופן פומבי לתוכנית הסיעוד הלאומית של שרי האוצר והבריאות שנחשפה בשבוע שעבר. לדבריה: "בימים אלה אנחנו נרתמים כולנו ברשות לעבוד במרץ רב כדי להבטיח מעבר חלק וללא תקלות של מבוטחי הביטוחים הקולקטיביים הסיעודיים מהתוכניות הקצרות והלא מתאימות שבהן הם נמצאים לפתרונות המוצעים. זה המקום לבוא ולציין בהערכה רבה את היוזמה של שר האוצר משה כחלון, סגנו יצחק כהן ויו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן בהמצאת רובד ביטוחי ממלכתי מעובה הרבה יותר ממה שהיה, שיחד עם הפתרונות האחרים שרשות שוק ההון מציעה והציעה –
נותנים פתרון מלא לכל אחד בשוק הישראלי".

לדבריה, ברמת הרגולציה, המבוטחים הקולקטיביים יכולים לבחור להצטרף לביטוח של קופות החולים, והם יכולים לבחור לממש את ההמשכיות באותן הנחלות שנקבעו על ידי הוועדים. "אנחנו רואים עבודה ואנחנו מצפים לראות עבודה יותר אינטנסיבית ואני מקווה שהיא תלך ותגבר – יש לבחון מודלים של ביטוחים סיעודיים ארוכי טווח יציבים, בדומה למודל שפרסמנו במהלך 2017 שמבטיח ביטוח סיעודי ארוך טווח ויציב", אמרה הממונה.

חשיבותה של החדשנות

סלינגר התייחסה לכותרת של ועידת עדיף – "חדשנות מובילה לצמיחה" – וציינה כי היא מתחברת להחלטות המחוקק שבחר בנושא קידום החדשנות כאחת מארבע המטרות העיקריות של הרשות, וגם לאחד מהיעדים האסטרטגיים שקבענו לשנת 2017 בתקווה שילווה אותנו גם בשנים הבאות. "החשיבות בקידום החדשנות מתגברת כאשר בשוק הביטוח והפנסיה עדיין מעבירים הוראות בעזרת פקסים. המידע על הלקוח, הפקדותיו ואפילו אופן ההתקשרות עמו חסר או לקוי", אמרה סלינגר, "הרשות פועלת במספר אופנים: הסרת מכשולים רגולטוריים על מנת להקל על קידום הטכנולוגיה לגופים; עידוד כניסתן של חברות ביטוח חדשות לשוק; שימוש בדיגיטציה בפעילות החברות; פעילות לסטנדרטיזציה של תהליכים". סלינגר הזכירה את ההאקת־הון שיזמה הרשות בתחילת נובמבר והדגישה: "האירוע האיר את הצורך בהנגשת מאגרי מידע על מנת לעודד את החדשנות. אנו פועלים ונפעל להמציא נתונים לציבור בפורמט שיסייע ליזמים".

את דבריה סיימה סלינגר בברכות הצלחה לנשיא החדש של לשכת סוכני ביטוח, סו"ב ליאור רוזנפלד, ואיחלה הצלחה לנשיא היוצא, סו"ב אריה אברמוביץ.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email