סלינגר: "תחום הביטוח נמצא בעידן האבן"

דבריה של המפקחת נאמרו בכנס שנערך השבוע בנושא ביטוח וטכנולוגיה. לטענתה, שמרנות החברות מונעת את הקידמה הדיגיטלית
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"אנחנו בעידן האבן בתחום הביטוח, וזה לא רק בישראל אלא בכל העולם. יתרה מזאת, אנחנו בפיגור מול התעשייה הפיננסית, שם אנחנו יכולים כבר שנים להעביר כספים ולקנות ניירות ערך דרך הסמארטפון. שירותים פיננסיים שונים התרחקו מעולם הביטוח למרות שהתעשייה הזו נחשבת למסורתית. ענף הביטוח צריך לעלות על הרכבת". כך אמרה דורית סלינגר, הממונה על שוק
ההון, הביטוח והחיסכון, ביום שלישי השבוע בכנס ביטוח וטכנולוגיה  (Insurtech)שערכו משרד עורכי הדין "הרצוג פוקס נאמן" וקרן הון הסיכון, JVP.

הלקוח המיידי

בנאומה טענה סלינגר, כי השמרנות מונעת את הדיגיטציה מחברות הביטוח. "אם לכאורה הכל מתקתק כמו שעון, למה לשנות? חלק ממוצרי הביטוח נמכרים לתקופות ארוכות של 30 ו־ 40 שנה קדימה, לכן חברות הביטוח סוחבות גיבנת גדולה של מערכות מידע ותפעול מיושנות", אמרה סלינגר והוסיפה כי "החברות המסורתיות רואות בסוכנים את הלקוח המיידי שלהן, ולכן לא השקיעו תשומות בפיתוחים טכנולוגיים עבור הלקוח הסופי. חווית הלקוח בתחום הביטוח מיושנת וארכאית. המערכות בנויות טלאים טלאים וחלק מהעבודה עדיין מיושמת בנייר ועיפרון. אלו חברות כבדות שלא אוהבות שינויים ובגלל שהכל עדיין עובד, הן לא רואות את הצורך בשינוי".

סלינגר. היא כבר לא תצטרך להתמודד עם ההשלכות ב־2020
סלינגר. "אי אפשר להמשיך לעבוד עם המודלים הישנים"

לדבריה, העולם משתנה. "אנחנו רואים שינויים שיתאימו לאוכלוסייה שנולדה לעידן הדיגיטלי. ילדים שנולדים עכשיו נולדו לתוך הסמארטפון. צריך לתת לאוכלוסייה הזו מענה בדרך דיגיטלית – אי אפשר להמשיך לעבוד עם המודלים הישנים". סלינגר הדגישה כי בתפקידה כרגולטור היא תקדם את הפן הטכנולוגי והדיגיטלי. "מהפכת הדיגיטל בענף הביטוח תתבצע בעזרת ארבעה מאפיינים מרכזיים: מובייל, שימוש בענן, ביג דאטה וכניסה של האינטרנט של הדברים (IoT) כמו שעוני קריאה של נתונים שונים. את חזון הדיגיטציה של הרשות שמתווה את הדרך, מאפשר לעבוד בענן, עם מייל והודעת סמס. דבר בסיסי כל כך שלא קיים בכל החברות. אם חברות הביטוח לא ייערכו לעולם הדיגיטלי החדש, הן עלולות להיווכח שהעולם לא מחכה להן”, סיכמה הממונה על שוק ההון.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email