סקר הוועדה הבין־דורית: ליותר ממחצית מהסוכנים הוותיקים אין דור ממשיך בתחום

מרבית הסוכנים הוותיקים מעוניינים לשלב סוכנים צעירים במשרדם; כרבע מהם מעוניינים למכור את תיק הביטוח שלהם
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לכמחצית מסוכני הלשכה הוותיקים אין דור ממשיך בתחום, והרוב מעוניינים לשלב סוכנים צעירים במשרדם. כך עולה מסקר שביצעה הוועדה הבין־דורית בלשכת סוכני ביטוח, שבראשות סו"ב ראובן רפ. הסקר נועד לבחון את היענות הסוכנים לסדנאות מתן כלים לשילוב בין־דורי.

על הסקר ענו למעלה מ־400 סוכנים, מהם 316 סוכנים ותיקים ו־92 סוכנים צעירים. מתוך הוותיקים לכ־160 אין דור ממשיך בתחום ורובם מעוניינים לשלב סוכנים צעירים במשרדם; כרבע מהם מעוניינים למכור את תיק הביטוח שלהם. מקרב הצעירים: 24 הם דור המשך, 22 רוצים להשתלב בסוכנות של סוכן ותיק ו־46 מעוניינים ברכישת תיק ביטוח קיים.

שילוב בין־דורי | צילום: shutterstock

תפקיד חשוב

"התפקיד של הוועדה הבין־דורית הוא אחד החשובים ביותר לעתיד סוכני הביטוח הן הוותיקים והן הצעירים והן לשילוב ביניהם", אומר סו"ב רפ ומוסיף "הועדה תגבש, בשיתוף פעולה מלא עם ועדת צעירים והכשרת הסוכן ועם המכללה לפיננסים וביטוח, תוכנית לסדנאות. וכן, שימת מרצים, יועצים, מאמנים ואחרים שיסייעו לקידום המטרות והיעדים".

רפ אומר כי "הוועדה הבין־דורית תנהל משא ומתן עם אנשי מקצוע בתחומים השונים, שיסייעו למשתתפי הסדנאות ולסוכני הביטוח הרלוונטים, להגשים את היעדים והמטרות בתחומי הפעילות של הוועדה, והכל בתעריפים מפוקחים. למותר לציין כי ההשתתפות בסדנאות שתתקיימנה כרוכה בתשלום. העלות תתומחר ותקבע באופן הוגן ע"י המכללה לפיננסים וביטוח של לשכת סוכני ביטוח. תאריך היעד לתחילת הסדנאות – ינואר פברואר 2019 ", מציין יו"ר הוועדה הבין־דורית.

סדנאות לשילוב בין־דורי

לדברי רפ, תוצאות הסקר הבהירו כי יש מקום לבצע מהלך ובו ייערכו מספר סדנאות לחברים המעוניינים מבין קהלי היעד:
⋅ סוכנים עם דור המשך – מתן כלים לאבות / אמהות וילדים לשילוב מיטבי ולתהליך ההמשך של המשרד.
⋅ סוכנים ללא דור המשך – "שידוך" בין סוכנים ותיקים וצעירים תוך מתן כלים להבנה מירבית ו"נישואים" מאושרים לטווח ארוך.
⋅ וכן, לבנות הליך של יצירת קשר בין מוכרים מרצון לקונים מרצון של תיקי ביטוח תוך מתן כלים משפטיים, כלכליים, פסיכולוגיים ואחרים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email