סקר סוכני הביטוח 2016: ירידה ברמת שירות החברות באלמנטר

שומרה במקום הראשון, הפניקס במקום האחרון. רגולציה – הנושא המטריד ביותר את הסוכנים. אברמוביץ: מקווים שחברות הביטוח יפיקו לקחים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כל 9 חברות הביטוח ירדו בציון שביעות הרצון לעומת השנה שעברה, ולא עברו את מינימום ה-8 נקודות. כך עולה מסקר שביעות הרצון שתוצאותיו פורסמו בכנס אלמנטר 2016 שהתקיים השבוע באילת. שומרה זכתה במקום הראשון עם ציון כללי של 7.6 (לעומת 8.1 אשתקד). הכשרה זכתה במקום השני עם ציון 7.4 (לעומת 7.9 אשתקד). שלמה, שזכתה בשנה שעברה במקום הראשון עם ציון 8.3, הידרדרה למקום הרביעי עם ציון 7.1. הפניקס דורגה במקום האחרון עם ציון 6.5 (לעומת 7.1 בשנה שעברה). מבין החברות הגדולות בולטת הראל, אשר דורגה במקום השלישי עם ציון 7.2.

לשכת סוכני ביטוח ערכה בחודש אוגוסט סקר שירות מקיף, אשר כלל 1160 סוכנים, המהווים מדגם מייצג, ומטרתו לדרג את רמת השירות של חברות הביטוח בתחומי הביטוח האלמנטרי. הסקר, שבוצע על ידי מכון שריד, דירג את רמת השירות של החברות על פי שביעות רצון הסוכנים העובדים עמם.

מנורה – אחרונה בטיפול בתביעות

הסקר בדק 13 קריטריונים של שירות: יחס עובדי החברה לסוכן, מקצועיות העובדים, מהירות הטיפול בתביעות, זמינות עובדי החברה, גמישות החיתום בחברה, הוגנות החברה בתשלום תביעות, תעריפי החברה, שקיפות דוחות העמלות בחברה, שביעות רצון מהכלים שמעמידה החברה לבדיקות עמלות, פעילות ישירה של החברה ללקוחות הסוכן, מידת פגיעה מהורדת שיעור עמלה בגין הנחה ללקוח, שביעות רצון מההדרכות וקבלת החלטות.

שומרה הובילה במדדי השביעות הבאים: מהירות הטיפול בתביעות (7.9), הוגנות בתשלום תביעות (8.1), תעריפי החברה (7.9), מקצועיות העובדים (8), זמינות העובדים (8), ושביעות רצון מההדרכות (7.4).

הראל דורגה ראשונה במדדים: גמישות החיתום (7.3), יחס עובדי החברה לסוכן (8.1).

שלמה דורגה ראשונה בפרמטרים: שקיפות חישוב העמלות (7.4 השנה, אך ירידה ניכרת לעומת אשתקד 8.8), שביעות רצון מהכלים שהחברה מעמידה לבדיקת עמלות (7).

הכשרה היא החברה שהכי פחות פוגעת בסוכנים בהורדת שיעור העמלה בגין הנחה ללקוח (6.2). החברה דורגה ראשונה במדד קבלת ההחלטות (8.2).

הפניקס דורגה אחרונה בפרמטרים: יחס עובדי החברה לסוכן (7.1), שקיפות חישוב העמלות (6), פעילות ישירה של החברה ללקוחות הסוכן (6.7 השנה, עלייה ניכרת לעומת 3.4 אשתקד) והיא החברה הפוגעת ביותר בסוכנים בפעילות ישירה. הפניקס אף דורגה כחברה הפוגעת ביותר בסוכנים בהורדת שיעור עמלה בגין הנחה ללקוח (7).

איילון דורגה אחרונה במדדים: זמינות עובדי החברה (6.4), שביעות רצון מהכלים שהחברה מעמידה לבדיקת עמלות (5.1).

מנורה דורגה אחרונה במדדים: מהירות הטיפול בתביעות (6.3), הוגנות בתשלום תביעות (6.9), וקבלת החלטות (7.1).

כלל דורגה אחרונה במדד: גמישות החיתום (6.2).

שלמה דורגה אחרונה במדד: שביעות רצון מההדרכות (5.3).

רגולציה – הנושא המטריד ביותר את סוכני הביטוח | צילום: fotolia
הסוכנים יקטינו פעילותם מול הפניקס | צילום: fotolia

הסוכנים יגדילו פעילותם מול הראל

הסקר בדק גם עם אילו חברות הסוכנים יגדילו או יקטינו את פעילותם בשנה הבאה. מהתוצאות עולה כי החברות איתן יגדילו פעילות הן הראל (8%+), שומרה (6%+), ומגדל (5%+). החברות איתן יקטינו פעילות הן הפניקס (6%-), כלל (5%-), מנורה ושירביט (2%-), איילון, הכשרה ושלמה (1%-).

הסקר אף בדק מהם הנושא המטרידים ביותר עימם מתמודדים הסוכנים האלמנטריים מול חברות הביטוח. מתוצאות הסקר עולה כי הרגולציה היא הנושא המטריד ביותר (28%); במקום השני ציינו הסוכנים את נושא ההנחה על חשבון עמלה (27%); ובמקום השלישי את השיווק הישיר (26%).

המחוזות המצטיינים

המחוזות המצטיינים בכל חברה, בנוגע לשירות לסוכנים וללקוחותיהם בביטוח פנסיוני וחיים: שומרה – מחוז ירושלים (9); הכשרה – מחוז אקספרס (8.3); איילון – מחוז חיפה (6.8); מנורה – מחוז חיפה (7.7); הראל – מחוזות המשמר וציון דן (7.8);  מגדל – מחוז מרכז (7.4); כלל – מחוז חיפה והצפון (7.6); הפניקס – אשכול דן  (7.5);

אריה אברמוביץ, נשיא לשכת סוכני ביטוח, הגיב לממצאי הסקר: "על אף הירידה ברמת השירות שחברות הביטוח מעניקות לסוכן הביטוח, הסוכן ממשיך לתת את השירות המיטבי והמקצועי ללקוחותיו. אנו מקווים שחברות הביטוח יפיקו לקחים וישפרו את מדדיהן, דבר אשר יסייע לסוכנים להמשיך לתת שירות מצוין לקהל המבוטחים. בסופו של דבר, אין תחליף לשירות האישי של סוכן הביטוח ולמאמצים הרבים שהוא משקיע להבטחת עתיד לקוחותיו".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email