סקר סוכני הפיננסים: החברה המצטיינת – כלל ביטוח; אחריה הראל ומגדל

תוצאות סקר שביעות הרצון השנתי בתחום הפיננסים פורסמו בכנס שנערך בסוף השבוע האחרון; Be The Bank מובילה בשירות לסוכנים וללקוחות במוצרים האלטרנטיביים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

במסגרת כנס הפיננסים השנתי של לשכת סוכני הביטוח פורסמו תוצאות סקר שביעות רצון מחברות הביטוח בתחום הפיננסים. הסקר, שבוצע על ידי מכון שריד, דירג את רמת השירות של החברות על פי שביעות רצון הסוכנים העובדים עמם. על הסקר ענו 411 סוכנים.

מטרת הסקר היא לבחון את רמת שביעות רצון סוכני הביטוח מהחברות עמן הם עובדים לאורך זמן. הסקר בחן קריטריונים שונים לצורך מדידת שביעות הרצון של הסוכנים – איכות השירות של חברות הביטוח: קבלת כספים והפקדתם, קבלת הלוואות, ביצוע פדיונות, יעילות מענה לפניות ושקיפות התגמול.

מקור: לשכת סוכני הביטוח

על פי התוצאות, כלל ביטוח ופיננסים נמצאת במקום הראשון גם השנה עם ציון של 3.93 מתוך 5, הראל במקום השני (3.72), מגדל (3.42), הפניקס (3.29) ובמקום האחרון, אלטשולר שחם (3.08).

• בתחום ביצוע פדיונות (משיכות) – במקום הראשון בשביעות הרצון כלל ביטוח (4.03), במקום האחרון אלטשולר שחם (3.48).
• פתרונות אלטרנטיביים: Be The Bank עם ציון של 3.33 ו-TARYA עם ציון של 2.92.
• בתחום קבלת כספים והפקדתם למוצר הרצוי: במקום הראשון בשביעות הרצון כלל ביטוח (4.04), במקום האחרון אלטשולר שחם (3.08). פתרונות אלטרנטיביים (Be The Bank (3.94 ו-TARYA עם ציון של 3.74.

• בתחום קבלת הלוואות – במקום הראשון בשביעות הרצון כלל ביטוח (3.84), במקום האחרון אלטשולר שחם (2.83).
• בתחום יעילות המענה לפניות – במקום הראשון בשביעות הרצון כלל ביטוח (4.04), במקום האחרון אלטשולר שחם (2.96). פתרונות אלטרנטיביים – (Be The Bank (3.89 ו-TARYA בציון של 3.29.

• בתחום שקיפות התגמולים מהחברה – במקום הראשון בשביעות הרצון כלל ביטוח (3.71), במקום האחרון אלטשולר שחם (2.83). פתרונות אלטרנטיביים (Be The Bank (3.74 ו-TARYA עם ציון של 3.72; אף זכתה במקום הראשון בשביעות הרצון מהשירות שלה לסוכנים וללקוחות.

30% עוסקים בתחום

עוד נתונים שעולים מהסקר: 28% מהסוכנים עוסקים בהשקעות אלטרנטיביות ו־26% במשכנתאות. מעל 90% עוסקים בשיווק גמל והשתלמות ופוליסות חיסכון.

סו"ב אודי אביטל, יו"ר ועדת הפיננסים בלשכת סוכני הביטוח: "מטרתי לכל אורך שנותיי בתפקיד הייתה להגדיל את מספר הסוכנים העוסקים בתחום הפיננסים. לפני שלוש שנים כשנכנסתי לתפקידי רק 5% מהסוכנים עסקו בתחום והיום אנחנו כבר עומדים על 30%. ככל שסוכנים רבים יותר יכנסו לתחום הפיננסים כך סל המוצרים ואיכות השירות שנוכל להעניק תעלה".

סו"ב ליאור רוזנפלד, נשיא לשכת סוכני הביטוח: "בשנה מורכבת כזו איכות השירות, אמינות וגמישות חברות הביטוח הן לא פחות מקריטיות. בתקופה שבה חלקים גדולים מהציבור עסוקים בלשרוד את היום יום, בלמצוא פתרון תעסוקה והכנסה חברות הביטוח והסוכנים חייבים לספק מענה שקוף, יעיל ומותאם לצורכי המבוטח".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email