סקר קופל גרופ: 87% מהסוכנים מעידים שאין שינוי או שחלה עלייה במספר לקוחותיהם

90% מהסוכנים סבורים שלשכת סוכני ביטוח יכולה להשפיע על מעמד הסוכן; 54% מהם מרגישים פגיעה במעמדו של הסוכן בשלוש השנים האחרונות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בסקר שנערך על ידי "קופל גרופ" בקרב סוכני ביטוח עולה כי 54% מהסוכנים מרגישים פגיעה במעמדו של הסוכן בשלוש השנים האחרונות וכ־66% טוענים שהמקצוע של הסוכן יישאר לעוד שנים רבות בשטח.

במהלך כנס אלמנטר של הלשכה שהתקיים בחודש נובמבר 2019 באילת, נערך סקר בקרב סוכני הביטוח מטעם חברת קופל גרופ, זאת על מנת ללמוד כיצד הסוכנים רואים את עולם הביטוח בהווה ובעיקר בעתיד. הסקר נערך לאור העובדה שבשנים האחרונות קיים החשש כי המקצוע של סוכני הביטוח הולך להיעלם.

מיקי קופל | צילום באדיבות המצולם

תוצאות הסקר הציגו נתונים מעניינים עליהם ניתן ללמוד מספר דברים. לאור הרגולציות שנעשו בענף הביטוח והשינויים שחלו בעקבות כך, רוב הסוכנים מעידים כי הם חשים פגיעה במעמד סוכן הביטוח בישראל. נתון משמעותי נוסף שעלה מהסקר מצביע כי 87% הסוכנים מעידים שלא חל שינוי או שקיימת עליה במספר לקוחות הסוכנויות שאותם הם מנהלים.

לשאלה "עד כמה את/ה מרגיש/ה פגיעה במעמד סוכן הביטוח בשלוש שנים האחרונות?", כ־54% מהמשיבים ענו שהפגיעה היא במידה רבה, אך יש לציין שזוהי דעה רווחת אשר נשענת על הרגשה פנימית שיש בין סוכני הביטוח. יש להניח שההשפעה היא בדרך כלל על סוכנים בעלי תיק קטן שההתמודדות שלהם בשטח היא שונה מסוכנים אחרים בעלי השפעה ויכולת מיקוח מול חברות ביטוח וסוכנויות אב.

בטוחים בעתיד המקצוע

שאלה מכרעת שעלתה בסקר היתה "האם לדעתך, בעוד עשר שנים מהיום, סוכני הביטוח ייעלמו והביטוחים ייעשו באופן ישיר/דיגיטלי?". 66% מסוכני הביטוח טוענים שלדעתם הסוכנים יישארו ויהיו פקטור רציני בשטח. 22% נכנעים לעולם החדש וטוענים שהסוכנים ייעלמו. 12% לא יודעים את התשובה לשאלה. 90% מסוכני הביטוח חושבים שלשכת סוכני ביטוח יכולה להשפיע על מעמדו של הסוכן.

"תוצאות הסקר מצביעות כי מרבית סוכני הביטוח רואים בלשכה כעמוד תווך עליהם הם נשענים ובוטחים", נמסר מקופל גרופ. מיקי קופל,  מנכ"ל "קופל גרופ" ציין: "לאור נתוני הסקר נראה כי על הלשכה לעמוד חזקה על מנת לבצע פעולות שיחזקו את מעמדו של הסוכן. בנוסף, נראה כי הכוח בסופו של יום הוא בידיהם של סוכני הביטוח. כל עוד הם ימשיכו במשאבי גיוס הלקוחות, ולדעתנו ירכשו ידע בגיוס לקוחות דרך העולם הדיגיטלי, הם ימשיכו להיות הגורם המרכזי בענף הביטוח בישראל. כחברה שחרטה על דגלה לעבוד רק עם סוכני ביטוח ומלווה את סוכני הביטוח כבר למעלה מ־ 20 שנה, אנו פועלים השכם והערב למען חיזוק מעמד סוכן הביטוח בישראל ונמשיך לפעול על מנת לחזק את הסוכנים".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email