סקר שביעות רצון הציבור: 73% מהמבוטחים אצל סוכן ביטוח מרוצים

רק 56% מהמבוטחים באופן ישיר מרוצים; נשאלים שתבעו את חברת הביטוח בשלושהשנים האחרונות נתנו ציון גבוה יותר לסוכן שלהם (8.3) על תפקודו בעת התביעה, מאשר המבוטחים באופן ישיר (7.4)
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

סקר של מכון דיאלוג, שבדק את עמדות הציבור הרחב בישראל כלפי סוכני הביטוח ובוצע בקרב 763 איש באוקטובר, מצא כי מבוטחים באמצעות סוכן מרוצים יותר, בהשוואה למבוטחים ישירות בחברות הביטוח. 73% מהמבוטחים אצל סוכן הביעו שביעות רצון גבוהה, לעומת 56% מהמבוטחים באופן ישיר.

תוצאות הסקר הוצגו לראשונה בכנס אלמנטר 2014. מתוך הנשאלים שאוחזים בביטוח, ציינו 44% כי הם מבוטחים אצל סוכן, 23% מבוטחים באופן ישיר, ו-23% גם אצל סוכן וגם באופן ישיר.

כל נסקר מחזיק בממוצע ב-2.7 ביטוחים. 52% מהמחזיקים בביטוח באופן ישיר אמרו כי הם קוראים את הפוליסה, לעומת 46% מהמבוטחים אצל סוכן, מה שיכול להצביע על כך שהם סומכים יותר על סוכן הביטוח.

עוד עלה מתוצאות הסקר: 70% מהנשאלים מחזיקים בביטוח רכב, 66% בביטוח בריאות, 60% בביטוח דירה, 40% בביטוח תאונות אישיות, 26% בביטוח נסיעות לחו"ל. 17% מהמרואיינים לא ידעו באיזה חברת ביטוח הם מבוטחים.

חברת הביטוח שצוינה בשכיחות הגבוהה ביותר על ידי המבוטחים היא חברת הראל (30%), ולאחר מכן הפניקס (24%), מגדל (19%), כלל (17%), מנורה (8%). 57% מהמבוטחים ציינו כי הם תופסים את הסוכנים כמקצוענים.

כשנשאלו לגבי יתרונות עשיית ביטוח אצל סוכן, ציינו 54% מהם יתרון כלשהו, תוך שהבולטים בהם היו יחס אישי והעובדה שיש למי לפנות בעת צרה. 61% מהמבוטחים אצל סוכן ציינו, כי הסוכן דואג לאינטרסים שלהם במידה רבה (ציון ממוצע 7.6). 69% ציינו כי הם סומכים על סוכן הביטוח (ציון ממוצע 7.9).

הנסקרים נשאלו גם על דרך התקשורת המועדפת עליהם מול הסוכנים: 55% העדיפו טלפון, 29% – פגישות אישיות, ורק 10% – מייל. מבין המבוטחים שתבעו את חברת הביטוח בשלוש השנים האחרונות (41% מהנשאלים), נמצא כי אלה שמבוטחים עם סוכן מרוצים יותר מאלה שמבוטחים באופן ישיר (8.3 לעומת 7.4). אלה שטופלו בידי סוכן היו גם מרוצים יותר ממהירות הטיפול בתביעה.61% מהם ציינו כי לסוכן היתה תרומה משמעותית לטיפול בתביעה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email