סקר: 8 מבטחות משנה שולטות על 90% מפרמיות ביטוחי חיים בעולם

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

שמונה המבטחות הגדולות בעולם שולטות על 90% מפרמיות ביטוחי החיים בעולם. מצב זה מקשה על כניסת שחקנים חדשים לשוק ביטוחי המשנה, כך קובע סקר של חברת הרייטינג הבינלאומית S&P. מצב זה נובע ממיזוגים ורכישות של חברות ביטוח בשנים האחרונות. עורכי הסקר אינם צופים לשינויים משמעותיים במבנה הזה של מבטחות המשנה של ביטוח חיים, למרות שיהיו מיזוגים של חברות ביטוח משנה קטנות.

עורכי הסקר מציינים, כי הגידול המוביל של סקטור ביטוחי החיים הוא באסיה. הנהנות העיקריות הן חברות ביטוחי המשנה CHINA RE, TAIPING RE ו־KOREAN RE הנהנות משיעורי צמיחה גבוהים יותר מהמתחרות הגלובאליות האחרות בשנים האחרונות. באזור צפון אמריקה, שבו מחצית מסך פרמיות ביטוחי החיים בעולם, יש סטגנציה בצמיחה בסקטור ביטוחי החיים מבחינת מבטחות המשנה. הדבר נובע ממדיניות של חברות ביטוח לנהל את תיקי ביטוחי החיים ללא שילוב מבטחות משנה.

השליטה נובעת ממיזוגים ורכישות של חברות ביטוח | צילום: shutterstock

לויד'ס מתירה ביטוח מריחואנה בקנדה

תאגיד הביטוח לויד'ס החליט לשנות מדיניותו ולהתיר ביטוח גידולים ומשלוחים של מריחואנה במדינות שבהן הותר רשמית השימוש בצמח. קנדה היא המדינה הראשונה שלויד'ס מתיר ביצוע ביטוחים של אנשים המייצרים, משווקים ומוכרים מריחואנה. בלויד'ס יעקבו אחר הצלחת הניסוי בקנדה, ויפיקו לקחים לגבי התרת ביטוח המריחואנה במדינות נוספות שיתירו לגאלית את השימוש במריחואנה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email