עבד חסדייה, סגן בכיר לממונה על שוק ההון, פורש מתפקידו לאחר 13 שנה ברשות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חסדייה (35), ששימש בתפקידו האחרון סגן בכיר לממונה על שוק ההון וראש חטיבת הפיקוח, הודיע על החלטתו לפרוש מתפקידו בסוף חודש ינואר.

במהלך השנים מילא חסדייה תפקידי ניהול רבים ברשות ועסק בכל מגוון התחומים שבהם הרשות עוסקת. בתפקידו האחרון היה ממונה על חטיבת הפיקוח, המפקחת על פעילות הגופים המוסדיים וריכז את הטיפול בממשל תאגידי, בטכנולוגיות מידע, בביטוח משנה, במידע ודיווח, ברישוי מוסדיים וסוכני ביטוח ובאכיפה.

ברקת | צילום: באדיבות הלשכה

חסדייה הוביל מהלכים משמעותיים רבים ברשות שוק ההון וביניהם, "הר הכסף" (המנוע לאיתור חסכונות פנסיוניים ופוליסות לביטוחי חיים), מודל חיסכון מותאם גיל (המודל החכ"מ), הוראות לדירקטוריון גוף מוסדי שנועדו להגדיל את המקצועיות ואת העצמאות של הדירקטוריונים בגופים מוסדיים, הקמת קופ"ג להשקעה כמוצר חיסכון חלופי לעידוד חיסכון ארוך טווח, ריכוז עבודת רשות שוק ההון בביקורת לקראת ההצטרפות ארגון ה-FATF, ריכוז עבודת המטה להקמת רשות שוק ההון ועוד.

חסדייה החל את דרכו באגף שוק ההון במשרד האוצר ככלכלן במחלקת הפנסיה. ובהמשך כיהן כמנהל מחלקת קופות גמל וכיועץ בכיר לממונה על שוק ההון. עבד בוגר תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים, ותואר שני במנהל עסקים, שניהם מהאוניברסיטה העברית.

עבד חסדייה. צילום: דוברות רשות שוק ההון

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, ד"ר משה ברקת: "עבד הוביל בכישרון, חריצות ובשיקול דעת ראוי להערכה את הנושאים שבניהולו. הייתה לו תרומה משמעותית לתהליכים חשובים ומרכזיים ברשות. אני מאחל לו הרבה הצלחה בהמשך הדרך".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email