עבודת הלובינג של הלשכה נכנסה לקצב גבוה לפני פגרת הכנסת

התקיימו פגישות רבות עם חברי כנסת בנושאים כמו רפורמת הסוכן האובייקטיבי, היטל המס על רפואה פרטית, חברות כרטיסי האשראי כסוכנויות ביטוח ועוד
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הלשכה מבצעת בימים אלה עבודת לובינג חזקה בכנסת. הפגישות מתרכזות בדגש על הנושאים הבאים:

1) תקציב המדינה וההחלטה של האוצר למסות את הניתוחים והטיפולים הפרטיים.
2) הקיפוח של הסוכן הערבי בהעדר היכולת להנפיק תעודת חובה.
3) הניצול המטריד של חברות כרטיסי האשראי את מאגרי המידע ויצירת תחרות לא הוגנת מול סוכני הביטוח.
4) רפורמת הסוכן האובייקטיבי.
5) יוזמה מול שרת הכלכלה ושרת החינוך לחינוך פיננסי לתלמידי בתי הספר, כשסוכני הלשכה מוכנים להתנדב ולהוביל יוזמה זו.
6) תיקון חקיקה כחלק מחוק ההסדרים 2016 – הסדרי רופאים.

הנהגת הלשכה עם אופיר אקוניס | צילום: באדיבות הלשכה

בסיוע משרד הלובינג של הלשכה בראשות לירן בן הרוש, קיימה הנהגת הלשכה סבב פגישות עם גורמי ממשל ומקבלי החלטות מעורבים בהתאם לנושאים הנ"ל:

  • חינוך פיננסי – שרת הכלכלה – אורנה ברביבאי ממפלגת יש עתיד. מהלך אותו מתכננת הלשכה להוציא לפועל בשילוב משרד החינוך: הבנת מונחי היסוד בתחומים הפיננסיים השונים לתלמידי בתי הספר.
  • הסוכן האובייקטיבי – אותם תהליכים שמתנהלים בימים אלה בין צוותי העבודה של הלשכה ושל רשות שוק ההון והבאתם לידיעת מקבלי ההחלטות.
  • היטל על ניתוחים ושב"ן בביטוחי בריאות פרטיים – על פי תקציב המדינה יוטל מס על ההוצאות הרפואיות על הביטוחים הרפואיים והשב"נים. תתואם פגישה בשבוע הבא ולאחריו עם יו"ר ועדת הכספים ויו"ר סיעת ישראל ביתנו. על מנת ליצור פגישה פרונטלית מול שר האוצר אביגדור ליברמן ולדון איתו על הנושאים השונים.
  • אפליית סוכנים מהחברה הערבית – התקיימה פגישת זום בין יו"ר ועדת הכספים ח"כ קושניר וח"כ עאידה תומא סלימאן בנושא. חבר הכנסת קושניר יקיים פגישה עם יו"ר רשות שוק ההון ובמידה והטיפול לא יענה על הבעיה הבטיח כי יקדם הצ"ח בעניין. יו"ר סיעת רע"מ ח"כ וואליד טאהא – נרתם לנושא אפליית החברה הערבית ומעוניין להוביל חקיקה בנושא – לתיאום מול שאר חברי הכנסת שהביעו עניין בהצעה, וביניהם ח"כ ד"ר שלמה קרעי. חבר ועדת הכספים ח"כ מאיר יצחק הלוי, תקווה חדשה, נרתם לנושא האפלייה בחברה הערבית, הבטיח לשוחח בהקדם עם יו"ר רע"מ ועם הממונה. ח"כ עאידה תומא סלימאן – הרשימה המשותפת; נרתמה לנושא האפלייה של סוכני החברה הערבית.
רה ארגון מבנה הלשכה

עוד הוחלט בישיבת הוועד המנהל שנערכה אתמול כי בימים הקרובים יקבלו החייבים דמי חבר ללשכה מכתבי הזמנה לשימוע. מיד בתום השימוע החברים יגרעו ממצבת סוכני הלשכה ובמקביל יוצאו מספר הבוחרים. חברים שלא יתייצבו לשימוע יגרעו אוטומטית בהתאם לתקנון.

בישיבה הציגה מנכ"לית הלשכה, עו"ד בשמת כרמון, את המבנה החדש של הלשכה. לדבריה, המבנה יביא לידי ביטוי התייעלות, תוך הקפדה על הוצאות שפויות ועל דגש שסוכן / חבר הלשכה הוא במרכז ושהערך המוסף של הלשכה לסוכן לא מסתכם רק בביטוח אחריות מקצועית (כפי שסוכנים לא מעטים אומרים) אלא בערכים רבים נוספים.

סו"ב יוסי אנגלמן, נשיא הלשכה בפועל מסר: "הפעילות שלנו מול גורמי הממשל מהותית עבור הסוכנים והציבור הרחב שייהנה משירות משופר ואיכותי. כיום ישנן עוולות היסטוריות המונעות מקבוצות שלמות באוכלוסייה להתקדם ואף מייצרות חוסר שוויון, כמו במקרה של סוכני הביטוח מהחברה הערבית. אנו פועלים מול הגורמים השונים הרלוונטיים לשנות חקיקה ולהשפיע לטובה על החיים של כולנו, נמשיך לעדכן על הפעילות החשובה בזירה זו".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email