עדיין סומך על חברת הביטוח שלך בנושא העמלות שלך?

חגית מנחם, בעלת "דרך מוצא" ויועצת מטעם הלשכה בנושא בקרת תגמול סוכנים, על הבדיקות היזומות בנושא, שאם קורות אזי רק בכיוון אחד – של חיוב הסוכן
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

תוכן שיווקי

מדהים שעדיין ישנם סוכנים שעומלים 24/7 במשך שנים על מכירות של ביטוחים ומתן שירות למבוטחים ועדיין סומכים על חברות הביטוח בתגמול עמלותיהם.

חגית מנחם, בעלת "דרך מוצא", חברה לבדיקת עמלות, הינה יועצת מטעם הלשכה בנושא בקרת תגמול סוכנים, עם ניסיון של כ־30 שנה בחברות הביטוח ובתחום העמלות בפרט: "אני כבר 6 שנים עוסקת בבדיקת עמלות לסוכנים וסוכנויות ועדיין נתקלת בסוכנים שעדיין מתלבטים, מהססים או מגלים אדישות מוחלטת בעניין. חשוב שהסוכנים ידעו שיש רק דרך אחת לוודא בצורה אמיתית את נכונות התגמול לסוכן מחברת הביטוח. אין דרך אחרת. אם הסוכן סומך על חברת הביטוח שהיא מתגמלת אותו נכון, או שהיא מבצעת מידי פעם בדיקות יזומות ע"מ לתקן את התגמול, אז לצערי ועד כמה שידוע לי, זה לא ממש קורה – ואם זה קורה, אז זה קורה רק בכיוון אחד – של חיוב הסוכן.

חשוב לבדוק את תגמול הסוכנים | צילום: Shutterstock

עדיין לא שמעתי על מקרים בהם נערכה בדיקה יזומה של חברת הביטוח, שבעקבותיה זוכה הסוכן. "לכן חשוב שיהיו גורמים חיצוניים שייתנו מענה לאפשרות כזו של בדיקת עמלות מול כל חברות הביטוח והכי חשוב, שהגורם יהיה מנוסה ובעל ידע מספיק רחב כדי להתמודד עם המערכות הנוקשות ולפעמים הלא מובנות, של חברות הביטוח. מאוד חשוב שהגורם יבין את המערכות על בוריין והכי חשוב זה להבין איזה מידע חסר לסוכן במערכות של חברות הביטוח, כדי לדעת לבקש מידע זה על מנת להבין את התמונה המלאה ובסופו של דבר להגיע לתוצאות אמינות. אנו גאים בכך שחברתנו הצליחה לצבור את הידע הדרוש לשם כך הן בזכות הניסיון הרב שהבאתי מתחום העמלות בו עסקתי כ־30 שנה והן בזכות הידע שאנו צוברים במשך השנים שלנו כבודקים. פיתחנו גם כלים נהדרים על מנת שנוכל להתמודד עם הבדיקות המורכבות, כי ברור לכולם שהסוכן הפשוט לא יוכל להתמודד עם בדיקות כאלו בעצמו, הן עקב מורכבות הבדיקה, הן עקב הכמות שיכולה להסתכם באלפי פוליסות שדורשות זמן בדיקה ארוך והן מחוסר זמן, שהרי הסוכן צריך לעמול על מכירותיו, טיפול בלקוחותיו וניהול משרדו.

חשוב לדעת שלא כל הבדיקות המוגשות לחברות הביטוח ע"י גורמים חיצוניים, זוכות להתייחסות. הבדיקות חייבות להיות מקצועיות ואמינות על מנת שחברות הביטוח יתייחסו אליהן. אנו גאים בכך שכיום, כל חברות הביטוח כבר מכירות אותנו ובמיוחד את שיטות בדיקתנו ולכן אנו תמיד זוכים להתייחסות. בדו"חות הסיכום שלנו אנו מציגים בצורה הכי מובנת שניתן, את קבצי הממצאים, ברמת תשלום חודשי של כל פוליסה, כפי שנגזרת ממערכת הנפרעים של הסוכן, מציגים את העמלה שהוא צריך לקבל לפי ההסכם שלו עם החברה, לעומת העמלה שקבל בפועל ומתרגמים את ההפרש לסכום נומינאלי שמייצג את ההפרש בתגמול. להפרש הזה אנו כמובן מוסיפים את חישובי הריבית וההצמדה לחודש בו קיים הפרש התגמול. כשחברת הביטוח מקבלת בדיקה מסודרת ומובנת כזו, שממחישה את ההפרשים בצורה ברורה ומובנת, קל לה להתייחס לבדיקה כזו. לעיתים אנו נקראים ע"י החברות באמצעות הסוכן הנבדק, על מנת לחדד את ממצאינו וטענותינו וגם זה חלק מהתהליך שאנו מעניקים לסוכן.

אנו שמחים לעדכן שגם בחודשיים האחרונים זכו 5 סוכנים מאושרים נוספים, בהחזרים מחברות הביטוח, סכומים שלא היו מקבלים אילולא בדיקתנו. להלן הסכומים שהתקבלו ע"י סוכנים אלה מהחברות השונות: סוכן 1 – 113,500 שקל, סוכן 2 – 195,000 שקל, סוכן 3   103,300 שקל, סוכן 4 – 134,000 שקל וסוכן 5 – 99,000 שקל. מובן שלא נפרסם את שמם כדי לשמור על פרטיותם. במידה וסוכן ירצה לקבל חוות דעת מהם, נשמח לעשות זאת אך רק באישורו של הסוכן".

הכותבת היא בעלים ומנכ"לית "דרך מוצא", יועצת חיצונית של לשכת סוכני ביטוח

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email