עד הבית: כתב שירות ביקור רופא חוזר לפעילות

הראל ביטוח היא החברה הראשונה להחזיר את כתב השירות באמצעות חברת "ביקורופא"; יו"ר ועדת הבריאות בלשכה: "מוצר נדרש חד־משמעית"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חמש שנים וחצי לאחר שבוטלו רוב כתבי השירות הרפואיים, מחזירה הראל ביטוח את כתב השירות ביקור רופא בבית, אותו השיקה בימים אלה. השירות יינתן באמצעות חברת "ביקורופא".

בהודעת החברה לסוכניה היא מדגישה כי מדובר על שירות בלעדי שלה, שכולל גם מתן מרשם לתרופות וכן אפשרות לביצוע בדיקות מעבדה. כתב השירות ניתן לרכישה החל מהיום (ב') למבוטחים קיימים בתוכניות הבסיס לביטוח בריאות ומחלות קשות, וכן למצטרפים חדשים לתכניות אלה.

נחמה גודלווסר. באדיבות המצולמת

במקום בו לא ניתן לשלוח רופא למקום שבו נמצא המנוי, המבוטח רשאי (באישור מראש של הספק) להגיע לרופא אחר, ולקבל החזר בגין ההוצאה בפועל (עד 250 שקל בניכוי השתתפות עצמית).

נגישות קצרה יותר

סו"ב נחמה גולדווסר, יו"ר ועדת הבריאות בלשכה, מסרה בתגובה: המוצר נחוץ לאוכלוסיות מסוימות ומהווה פתרון ראוי במבחן העלות מול תועלת. זהו מוצר נדרש חד משמעית שנותן מענה אפילו בזמן חופשה. העלות זולה במיוחד, והוא ניתן לא רק בבית.

"צריך רק לבדוק את נגישות השירות, כי הוא קיים גם בקופות חולים; גם קופות החולים מתחייבות ל-3 שעות. כתב השירות של הראל יהיה רלוונטי ונחוץ במידה ויתחייבו לביקור תוך זמן קצר יותר מהקופה ואז הדבר באמת יאפשר לקנות רפואה פרטית".

סו"ב ורדה לבקוביץ, שותפה ב"עולם הבריאות", לשעבר סגנית יו"ר ועדת הבריאות, מזכירה כי ב-2016 בוטלו רוב כתבי השירות, למעט שלושה, בתחום הבריאות. למרות מאבקי הלשכה נגד הרפורמה, הם בוטלו לבסוף. "מי שהייתה אחראית על הביטול והרפורמה הייתה הממונה הקודמת, דורית סלינגר, שטענה שהכיסוי מיותר, אין בו שימוש בו והוא קיים בקופת החולים", מספרת לבקוביץ.

"אחת הצלקות הקשות בתפקידי הייתה רפורמת כתבי השירות; השקת כתב השירות ביקור רופא עד הבית שאושר למכירה חוזרת על ידי חברת הביטוח הראל היא מבורכת, כמו גם האישור שניתן בידי הממונה על שוק ההון הנוכחי ד"ר משה ברקת".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email