עובדי הפניקס: "נעביר הפנסיות למתחרות בשל מכירת החברה לפוסון"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הלחץ של עובדי הפניקס לביטול מכירת החברה, שבבעלות איש העסקים יצחק תשובה, לחברת פוסון הסינית נמשך: ועד עובדי הפניקס, בראשות אורנה ביטון, החל לבדוק בקרב חברות אחרות הצעות לחיסכון לפנסיה עבור עובדי הפניקס.

בהודעה שפרסמה ביטון בדף הפייסבוק של העובדים, עדכנה יו"ר הוועד, כי עקב חששות שהביעו חלק גדול מהעובדים לגבי עתיד הפנסיה שלהם היא שוקלת להעביר את פוליסות הפנסיה שלהם לחברה אחרת.

עובדי פניקס מפגינים.
עובדי פניקס מפגינים. אי אמון ברוכשת החדשה

 

"לאחרונה פנו אלינו מספר עובדים והביעו חשש שאם תימכר הפניקס לסינים, עתיד הפנסיות שלנו עלול להיות בסכנה", כתבה ביטון, "איננו מכירים את הסינים ואיננו יודעים היכן הם ישקיעו את כספי הפנסיות שלנו. בנוסף, איננו יודעים מה יכולתו של הרגולטור הישראלי לאכוף בקרה אפקטיבית על הסינים. לכל אלה יש להוסיף את המשבר בבורסות סין, מה שרק מגביר את החשש לעתיד הפנסיה שלנו. לאור פניות אלה אנו פונים למספר גופים ישראליים מבוססים, כדי לברר אפשרות העברת הפנסיות של עובדי הפניקס אליהם כדי שנרגיש בטוחים יותר עם כספי הפנסיות שלנו". לדברי הוועד, "המהלך של עובדי הפניקס מביע למעשה אי אמון ברוכשת החדשה וביכולת תאגיד הפניקס להישען על פוסון ולשמור על יציבותו".

מאות עובדים הפגינו

אתמול הפגינו מאות מעובדי הפניקס מול בניין הנהלת החברה בגבעתיים, בהובלת ביטון. העובדים טוענים, כי המו"מ מול ההנהלה על זכויותיהם וההסכם הקיבוצי נגרר זמן רב ללא תוצאות. "ההנהלה עושה כל מה שניתן כדי לתקוע את המשא ומתן ולהעביר את החברה לקבוצת פוסון ללא הסכם, כדי לא לפגוע במוטיבציה של הסינים לבצע את הרכישה", טוען ועד העובדים.

בתגובה להפגנה שלח אייל לפידות, מנכ"ל הפניקס, מכתב לעובדים בו כתב כי "מו"מ לא מקיימים באמצעות שביתות ובפעולות אחרות שהינן חציית קווים אדומים, כמו הקריאה לעובדים להעביר את הפנסיות לחברות ביטוח אחרות. אנו מצפים מכם העובדים, להמשיך בעבודה ולהימנע מנקיטת צעדים נוספים אשר עלולים להעמיק את הפגיעה בציבור לקוחותינו וסוכנינו". אגב, לפידות שלח את הנהלת החברה לחלק ברכות שנה טובה לעובדים המפגינים.

"לפידות זורה חול בעיניי העובדים", אומרת ביטון, "הוא מדבר על קיום מו"מ, בעוד ההנהלה עושה כל מה שאפשר כדי לתקוע את המו"מ במטרה להוזיל את העלות לסינים. לפידות מוסיף חטא על פשע בזמן שהוא מגדיר כ'חציית קווים אדומים' את מימוש זכויותינו כמו כל עובד בישראל".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email