עו"ד אפי נוה: "סלינגר תיזכר כמפקחת הגרועה מאז ומעולם"; סלינגר בתגובה: "שיח מתלהם, אלים ולא תרבותי"

דבריו של יו"ר לשכת עורכי הדין בערב הפתיחה של כנס אילת עוררו סערה באולם. סלינגר: "מדובר בחציית קו אדום שאינה מכבדת עובד ציבור ומנסה לפגוע בי אישית וברשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יו"ר לשכת עורכי הדין בישראל עו"ד אפי נוה, הדהים היום את קהל הסוכנים ואת הממונה דורית סלינגר, כשתקף אותה אישית בחריפות חסרת תקדים בנאומו בערב הפתיחה של כנס אילת. נוה עלה על הבמה ואמר: "לפניי נאמה המפקחת שלכבוד הכנס שלכם היא הוציאה חוזר, זה אומר שהיא ממש לא מכבדת אתכם או סופרת אתכם. אני אומר לכם שלדעתי הגברת סלינגר תיזכר כמפקחת הכי גרועה מאז ומעולם. נוהגת בכוחניות ואגרסיביות".

נוה התייחס גם לבג"צ שהגישו חברות הביטוח נגד סלינגר ואמר: "המפקחת מנסה לנהל גם את החברות ואת הדירקטוריון. היא אומרת להם – אתם לא באמת הבעלים של החברה, גם אם ירשתם אותה מאבא שלכם. אני מאחל לכם הצלחה ובטוח שבג"ץ יגיד את דברו בנושא".

עוד אמר יו"ר לשכת עוה"ד: "סוכנים מגיעים למצב שהם לא מסיימים את החודש, זה לא צריך להיות כך. אם את, כמפקחת, רוצה לבטל את סוכני הביטוח, וזאת דעה לגיטימית, אז תגידי את זה ישר בפנים. זה לא רק אתם. חברות הביטוח גם שם. המפקחת מנסה לנהל גם את החברות וגם את הדירקטוריון".

נוה התייחס לעימות בינו לבין סלינגר בנושא הקמת מוסד בוררות, שסלינגר רצתה להעביר באמצעות חוק ההסדרים, ואמר: "בחוק ההסדרים הקודם המפקחת על הביטוח ניסתה לגנוב במחשכים ולהעביר את חוק מוסד בוררות חובה ולפגוע בזכויות המבוטחים לייצוג. לאחר שנלחמנו ובלמנו את החקיקה, חשבנו שסלינגר תנסה להעביר זאת בנוהל חקיקה מלא ותקין. אבל עכשיו גילינו שבתקציב החדש שוב מנסים לגנוב חקיקה".

לסיכום אמר עו"ד נוה: "בתפקידה הקודם, בו שימשה מנכ״לית חברת הדירוג מעלות, אמרה סלינגר 'אין לי חובת נאמנות להגן על הציבור', וזאת בריאיון לדה מרקר בתשובה לשאלה ששאל אותה גיא רולניק. טייקונים וחברות פשטו את הרגל בגלל הדירוג הנפשע שלך, הציבור משלם ואת מגלגלת עיניים. כמה יח"צנות אפשר לעשות? אני לכנס הבא אגיע רק כדי לוודא שבאמת פרשת", אמר נוה לתדהמת הנוכחים.

בתגובה אמרה סלינגר בכנס שבו השתתפה היום באוניברסיטת תל אביב, כי "אינני יכולה שלא להתייחס לשיח האלים, המתלהם ולא תרבותי של אפי נוה, בתמיכתו של ליאור רוזנפלד מלשכת סוכני ביטוח. מדובר בחציית קו אדום שאינה מכבדת עובד ציבור ומנסה לפגוע בי אישית וברשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון.

"אני גאה להיות הממונה על שוק ההון ולהוביל את הרשות ברפורמות הרבות שנעשו להסדרת תחום הביטוח והפנסיה שקיבלו גיבוי של שר האוצר, משה כחלון, וסגנו הרב יצחק כהן, ופעלו לטובת הציבור", הוסיפה סלינגר. "הרפורמות שהרשות הוציאה ותמשיך להוציא, באות להגן על כל מבוטח או חוסך שקולם אינו נשמע. בניגוד לבעלי העניין, כדוגמת נוה, הפועלים מאינטרסים כלכליים ופוליטיים גרידא. לא טובת הציבור עומדת לנגד עיניו, אלא טובתו האישית בלבד. על אילו מהרפורמות של הרשות התרעם נוה? קצפו יצא על רפורמה שבאה לחזק את מעמדו של המבוטח ולסייע לו בצורה מהירה, שקופה וחינמית למצות את זכויותיו בעת תביעת ביטוח. החוק להקמת מוסד לבוררות הובא על ידי שר האוצר לאישור הממשלה שהבינה שיש כאן הזדמנות לסייע לאזרחים שנקלעו למצב לא פשוט בעת הגשת תביעת ביטוח. אני רוצה להבהיר, השיח כפי שהתקיים אתמול לא ימנע מאיתנו לממש את החזון שלנו ואת תפקידנו שהוטלו עלינו בחוק להמשיך לפעול לטובת הציבור, לרבות קידום החוק להקמת המוסד לבוררות".

ביזוי פומבי ופגיעה אישית

אילן רביב, יו"ר איגוד בתי ההשקעות ומנכ"ל מיטב דש התייחס גם הוא לדברי נווה ואמר: "מדובר באמירה שהיא הלבנת פנים בציבור המופניית כלפי רגולטורית ממשלתית בכירה – דבר שלא יעשה במחוזותינו. הגם שיש לאיגוד חילוקי דעות מקצועיים עם הרגולטור לעיתים, אנו מסתייגים לחלוטין מהאופן בו התבטא עו"ד נוה וקוראים לו לחזור בו מדבריו".

מיכל עבאדי בויאנג'ו, יו"ר דירקטוריון בית ההשקעות פסגות, הגיבה אף היא לדברים ואמרה: "דבריו של יו"ר לשכת עורכי הדין נגד הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר, מקוממים, אינם ראויים ומוטב שלא היו נאמרים. גם כאשר ישנן מחלוקות יש לבטאן באופן ראוי ולא בהשתלחויות חסרות רסן.

"לבית ההשקעות פסגות מחלוקות מהותיות בנושאים שונים עם רשות שוק ההון. הדרך לטפל בהן היא באמצעות שיח מכבד ותוך כבוד הדדי וענייני. עלינו להוקיע מכל וכל ביזוי פומבי ופגיעה אישית בפקידי ציבור. לכן, אני קוראת ליו"ר לשכת עורכי הדין לקחת את דבריו בחזרה ולהתנצל על הסגנון והתוכן".

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email