עוד מפגש פורה בין הממונה וצוותו לבין ראשי הלשכה

ראשי הוועדות המקצועיות בלשכה העלו במפגש סוגיות מתחומם; בין היתר תפעל הרשות לחייב את חברות הביטוח לתרגם מסמכים לטובת המבוטחים שאינם שולטים בעברית
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

במסגרת הדיונים השוטפים עם רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, התקיימה ביום חמישי לפני שבוע עוד פגישה מוצלחת בין ראשי הלשכה לבין הממונה, ד"ר משה ברקת וצוותו.

במפגש, שהתקיים בתל אביב, העלו ראשי הוועדות המקצועיות סוגיות שונות בתחומם, וחלקם עשו זאת מרחוק, באמצעות תוכנת "זום" בפגישה הפרונטלית נכחו נשיא הלשכה בפועל, סו"ב יוסי אנגלמן, סגניתו סו"ב אניה לוין, היועץ המשפטי של הלשכה עו"ד עדי בן אברהם וחלק מראשי הוועדות.

דר' משה ברקת | צילום: אוראל כהן

סו"ב לוין העלתה בפני הממונה את הבעיה הקיימת ללקוחות שאינם דוברי עברית שוטפת בהבנת המסמכים הביטוחיים שעליהם לקרוא, כולל הקושי בקריאת הפוליסה עצמה ומסמכי הצירוף, ושסוכן הביטוח לא תמיד יכול לתרגם אותם עבורם. ברקת הבטיח כי הנושא יטופל וכי בקרוב תצא הנחיה לחברות הביטוח שכל מסמך הקשור להסכמי צירוף לקוח יהיה גם בשפת האם של הלקוח. סוכם כי הלשכה תעביר לרשות את המסמכים שלדעתה יש לתרגם בעדיפות ראשונה.

מבריאות ועד פיננסים

סו"ב איגור מורי, יו"ר הוועדה לבריאות וסיעוד, העלה בפני הממונה הערות לגבי טיוטת סוכן הבריאות. יו"ר הוועדה הפנסיונית, סו"ב אייל פז, דיבר על החשיבות של פגישות מקצועיות עם הרשות בנושא הסוכן האובייקטיבי. הממונה ביקש מיועציו לקבוע מועדים לפגישות בנושא זה.

יו"ר הוועדה לביטוח אלמנטרי, סו"ב קובי צרפתי, העלה את הצעתו לשינוי נוסח הפוליסה התקנית לדירה כך שתכלול גם כיסוי ל"התמוטטות". הממונה הבטיח שהרשות נערכת לשינוי הפוליסה ומתייעצת עם מומחים בנושא.

יו"ר ועדת הפיננסים, סו"ב לידור לבקוביץ, הפנה את תשומת לבו של הממונה לכך שיש בתי השקעות שדורשים מהסוכן מינימום צבירה כדי לשלם להם עמלה. הוא הדגיש שזה לא תואם את רוח הסוכן האובייקטיבי שהרשות רוצה לקדם. בתשובתו אמר ברקת, כי לאחר יישום המודל כולם יתיישרו בנושא העמלה לסוכן, והם לא יוכלו להתנות תנאים כאלה.

"השיח עם הממונה ונציגי רשות ההון הוא שיח פורה ושונה ממה שידענו בעבר. יש רצון לשמוע אותנו, להבין אותנו ואנחנו בטוחים שזה יביא לקידום מעמד הסוכן בכלל, וברשות בפרט", סיכם נשיא הלשכה בפועל.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email