עו"ד נמרוד ספיר מחליף את יוליה מרוז בתפקיד מנכ"ל איגוד בתי ההשקעות

אילן רביב: "ענף הפיננסים בישראל הוא עדיין ענף ריכוזי שנשלט על ידי מספר מצומצם של בנקים וחברות ביטוח"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

עו"ד נמרוד ספיר נבחר לתפקיד מנכ"ל איגוד בתי ההשקעות, כך הודיע היום איגוד בתי ההשקעות. ספיר, שנבחר באמצעות ועדת איתור, יחליף בתפקיד את יוליה מרוז שהודיעה לאחרונה ליו"ר האיגוד, אילן רביב, ולוועד המנהל של האיגוד כי תפרוש מתפקידה לאחר למעלה מ־4 שנים בראש האיגוד.

נמרוד ספיר (35, נשוי 1+), עו"ד במשרד גרוס, קלינהנדלר, חודק, הלוי, גרינברג ושות', עבד בצמוד לראש המשרד עו"ד דוד חודק ומתמחה בתחום המשפטי־כלכלי. לספיר ניסיון רב בתחומי שוק ההון וניירות ערך, מיזוגים ורכישות (M&A), קרנות השקעה, תשתיות ונדל"ן, משפט מנהלי והייטק. קודם לכן כיהן ספיר כראש מטה שר האוצר, ובשנים 2009־2013 כיהן כיועץ כלכלי בכיר לשר האוצר, במסגרת התפקיד היה אחראי על הייעוץ והטיפול המקצועי בתחומי שוק ההון, נדל"ן ותשתיות, אנרגיה ותחבורה ועוד. ספיר הוא בוגר תואר ראשון במשפטים וכלכלה בתוכנית המשולבת למצטיינים של האוניברסיטה העברית.

ספיר מחליף בתפקידו את יוליה מרוז, המנכ"לית הראשונה של איגוד בתי ההשקעות, שמכהנת בתפקידה החל מחודש מאי 2014. כמנכ"לית האיגוד הובילה מספר מהלכים משמעותיים, לרבות קידום מוצר קופת גמל להשקעה, כניסת בתי השקעות לניהול "חיסכון לכל ילד", טיפול בחסמים לטובת קידום תהליכים דיגיטליים, הגברת המעמד התחרותי של בתי ההשקעות בענף הפיננסים.

במסגרת תפקידה ניהלה יוליה את הקמתו בפועל של האיגוד והייתה אמונה על ניהולו הכללי, לצד ייצוג בתי ההשקעות מול גורמי רגולציה שונים (הכנסת, משרדי הממשלה ורשויות שונות) ומול גורמי התקשורת, תוך קידום ושיפור מעמדם של בתי ההשקעות מול גורמי הרגולציה ובענף הפיננסים.

אילן רביב, יו"ר איגוד בתי ההשקעות ומנכ"ל בית ההשקעות מיטב דש, מסר: "אנו מאחלים לנמרוד הצלחה רבה בתפקידו החדש והמאתגר, ומודים ליוליה על תרומתה הרבה כמי שהובילה את הקמת האיגוד וניהלה אותו בהצלחה. עבודה רבה עוד לפנינו, ענף הפיננסים בישראל הוא עדיין ענף ריכוזי שנשלט על ידי מספר מצומצם של בנקים וחברות ביטוח. אני סמוך ובטוח כי
תחת הנהגתו של נמרוד, האיגוד ימשיך להוביל להגברת התחרות למען הצרכן הישראלי ולתרום לענף הפיננסים ולשוק ההון הישראלי. בתי השקעות הם מחוללי התחרות הגדולים בשוק ההון, האיגוד ימשיך לפעול לקידום התחרות ולמען פיתוח שוק ההון".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email