עולם הביטוח משתנה – תפקידה של הלשכה הוא לעמוד על המשמר

סו"ב מוחמד חטיב סבור שחברות הביטוח מפספסות את המטרה בכך שחלקן מוכרות פוליסות מבלי להתחשב בטובת הלקוח; וגם: הוא קורא לשים סוף לאפליית סוכני המגזר הערבי
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אין ספק שאנו נמצאים בתקופה מאוד קשה: כל כך הרבה טלטלות ושינויים בתחום ובכל פעם אנחנו אומרים לעצמנו – הגענו לשיא. אי אפשר שהמצב יהיה יותר גרוע, אבל כל פעם אנו מופתעים מחדש בחוזרים והוראות חדשות.

רק בחודש האחרון הופתענו בעניין הריסקים, שש שנים ביטולים. כמו כן, לא ניתן למכור ריסק מתוך ההפרשות בביטוח המנהלים, שזה דבר הזוי ולא מתקבל על הדעת. כולם יודעים שמי שעמד מאחורי הבקשה מהמפקח על הביטוח בעניין שש השנים הן חברות הביטוח, דבר שקשה להבין אותו, כשהן טוענות שהמטרה היא להילחם בטוויסטינג. אני בא ואומר בקול רם – מי שעושה את הטוויסטינג הם מוקדי המכירות של החברות ולא סוכני הביטוח הבודדים או סוכנויות הביטוח שעובדות עם סוכנים.

מוחמד חטיב | צילום באדיבות הלשכה

סוכני הביטוח הם נאמנים ללקוחות שלהם ומכירים אותם אישית. הם עושים את עבודתם נאמנה ובצורה מקצועית ומוכרים ללקוחות את הביטוחים הנחוצים והמתאימים להם. במקום לגרום עוול לסוכנים תעצרו את המוקדים ואת מחלקות השיווק הישיר שכל מטרתם למכור ביטוחים בכל דרך, מבלי להתחשב בטובת הלקוחות. לדעתי חברות הביטוח מפספסות את המטרה.

אני קורא להנהגת הלשכה להיות עירנית ולעמוד על המשמר מול רשות שוק ההון וחברות הביטוח ולא להתקפל בעניין הריסקים, אני יודע שנשיא הלשכה ואנשים נוספים משקיעים מאמצים אדירים למצוא פתרון לבעיה ומאחל להם הצלחה.

משלם ביוקר

ולגבי חברות הביטוח – אני מנצל במה זו כדי להעלות שוב ולהשמיע את צעקתם של סוכני הביטוח במגזר הערבי. הסוכנים הלכו ולמדו ביטוח, הם הוכשרו על ידי משרד האוצר לעסוק בביטוח, אך חלק מחברות הביטוח אינן מאפשרות לסוכנים רבים מהמגזר לעבוד איתן. הן סוגרות את המערכות בטענות שונות ומטילות את האחריות על ריבוי התביעות במגזר הערבי על סוכן הביטוח, זאת למרות שלסוכן הביטוח אין כל קשר לריבוי התביעות והוא משלם ביוקר בפרנסה שלו ושל ילדיו.

צריך לשנות גישה – למצוא את הדרך להעניש את הנהגים הבעייתיים שעושים את התאונות ולא את סוכני הביטוח שאינם אחראים על התאונות.

לקראת החגים אני שולח לכם את ברכותיי לחוגגים ומאחל הרבה בריאות ואושר לכם ולבני משפחותיכם.

הכותב הוא יו"ר סניף טבריה בלשכת סוכני ביטוח

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email