עונת האלמנטרי נפתחה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

התחרות על דמי הניהול בביטוחי החיסכון וחוסר הוודאות לגבי ביטוחי הבריאות בעקבות מסקנות ועדת גרמן, פתחו מחדש את עונת חיזורי החברות אחר הסוכנים האלמנטריים. אם ב"עונות חלשות" מוכנות חברות הביטוח להיקשר בחוזה אלמנטרי עם סוכן, רק בתנאי שימכור גם ביטוחי ריסק, בריאות וחיסכון, אזי כעת התמונה התהפכה.

סוכני ביטוח רבים שהיו מזוהים עם מכירות ביטוחי חיים, מקבלים באחרונה פניות להעביר גם את האלמנטרי ובעיקר אלו המנהלים תיק ביטוח ריווחי, ואילו "האלמנטריסטים" יותר מחוזרים מאי פעם. אם חברות הביטוח פונות, משמע שהן מוכנות "ללכת לקראת" הסוכן. בהחלט מדובר בחלון הזדמנויות עבור הסוכן וכדאי לו לנצל את המומנטום ולהשיג חוזה עבודה משופר, מעמלות גבוהות ועד מדפסת הפקה. להלן כמה דגשים שיש לשים אליהם לב לפני חתימת חוזה:

א. לחתום על חוזה: יש חברות שיפתחו מספר ללא חוזה עבודה, אל תסכימו לכך. סיכומים צריכים להיכתב.

ב. לציין בהסכם שחברת הביטוח לא פונה בשום צורה שהיא, ישירות למבוטח שלכם.

ג. הנחות לא יינתנו על חשבון עמלה ואם כן רק באישור הסוכן פר פוליסה.

ד. עמלה בכיסוי רעידת אדמה: חברות הביטוח נוהגות לנקוב בשיעור העמלה הכולל, אך חלקן משלמות עמלה מופחתת על כיסוי רעידת אדמה, המהווה ברוב המקרים חלק לא מבוטל מהפרמיה, גם בביטוח דירה וגם בביטוחי עסקים, אפשר להתמקח על גובה העמלה גם עבור כיסוי זה.

ה. מדפסות ונייר פוליסה נראים לפעמים כדבר זניח אך קיימות חברות שלא מספקות נייר הדפסה ואת הנייר רוכש הסוכן בעצמו (הדפסה על נייר חלק). החברה לא מספקת נייר? שתזכה אתכם על רכישת הנייר. רוצים עבודה? שיספקו מדפסת איכותית.

ו. חוזר העמילות (שעוד לא אושר) מדבר על ביטוחים פנסיונים בלבד (בינתיים), מה שאומר שבביטוחים אלמנטריים אנו יכולים להמשיך ולבקש עמלת רווח בכלי רכב (לרבות בכיסוי צד ג') ובביטוחי דירות.

ז. בתיק ביטוח רווחי ובעיקר גדול, המועבר מחברה לחברה, אין כל מניעה לבקש גם עמלת היקף. לצורך כך רצוי להצטייד בתוצאות (L/R) מהחברה הקיימת ולהגיע למו"מ מוכנים, כשידכם על העליונה.

ח. עמלת חובה: חברות הביטוח פירסמו באחרונה רווחים נאים ביותר בתחום האלמנטרי, לרבות בחובה. זה בדיוק הזמן לבקש מהם לשתף אותנו ברווחים, בדמות עמלת חובה גבוהה יותר.

ט. הוצאות משרד: יש חברות שישלמו סכום מוסכם מראש ויש כאלו שישלמו על בסיס הגשת חשבוניות. בכל מקרה, בהיקפי מכירה משמעותיים אסור לוותר על סעיף זה. ולפני סיום, העצה החשובה ביותר: לפני חתימה על חוזה למול מבטח יותר מרצוי לגשת ליועץ המשפטי של המחוז שאליו אתם משתייכים ולקבל ממנו הערות והארות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email