עופר אליהו מבהיר: "אסיים תפקידי כמנכ"ל מגדל בתחילת יוני 2018"

עופר אליהו: "אני מסיים את תפקידי בתחושת סיפוק רבה ומתוך ידיעה כי מגדל, כחברה מובילה בתעשיית הביטוח, הפנסיה והפיננסיים בישראל, ערוכה לאתגרי המחר"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לאור השערות שפורסמו בשבוע שעבר בתקשורת הכלכלית על כך שעופר אליהו יישאר בתפקידו כמנכ"ל מגדל, מה שלא יאפשר לאביו שלמה אליהו, לחזור לתפקיד יו"ר הקבוצה, פרסמה מגדל בתחילת השבוע הודעה לבורסה, לפיה עופר אליהו עדכן את דירקטוריון החברה כי התאריך שקבע לסיום תפקידו הוא 1.6.2018. עוד נמסר, כי בהתאם להודעה החברה נערכת למינוי מנכ"ל חדש למגדל ביטוח, וכי המנכ"ל היוצא ימשיך לעסוק בתחום התמחותו במסגרת עסקים פרטיים.

לפני כשלושה חודשים הודיעה מגדל כי יו"ר החברה יוחנן דנינו, ומנכ"ל החברה עופר אליהו, יפרשו מתפקידם. בעלי השליטה במגדל שלמה אליהו, הודיע כי הוא מתכוון לחזור לתפקיד היו"ר ושמה של מיכל עבאדי־בויאנג'ו, החשבת הכללית לשעבר, הוזכר כמועמדת לתפקיד המנכ"ל. ואולם, המשא ומתן עמה לא צלח ולאחרונה היא מונתה ליו"ר בית ההשקעות פסגות.

נזכיר, כי שלמה אליהו ועופר אליהו אינם יכולים לשמש בתפקידיהם הבכירים לאור תקנות רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון לחיזוק הממשל התאגידי בחברות הביטוח, בדומה לבנקים. בתחילת ינואר 2016 הודיעה הממונה על הרשות דורית סלינגר, כי קרוב של בעל שליטה בגוף מוסדי או קרוב של דירקטור בגוף מוסדי לא יוכל להתמנות או לכהן בתפקיד מרכזי באותו גוף – אך כן יוכל להתמנות לתפקיד דירקטור או יו"ר הדירקטוריון.

עופר אליהו

"תחושת סיפוק"

במהלך ישיבת הדירקטוריון ביום ראשון בבוקר אמר עופר אליהו לנוכחים: "כל מאמציי מרוכזים כרגע באישור תכניות העבודה והתקציב, ואלו מביאים לידי ביטוי את התכנית האסטרטגית לשנת העבודה הקרובה. אני משוכנע שנראה זאת במבחן התוצאה כבר ברבעון הקרוב".

עוד הוסיף אליהו: "לאחר למעלה מארבע שנים מאתגרות כמנכ"ל מגדל, הודעתי לדירקטוריון החברה על כוונתי לממש את בקשתי לפרוש מהתפקיד החל מחודש יוני 2018. אני מסיים את תפקידי בתחושת סיפוק רבה ומתוך ידיעה כי מגדל, כחברה מובילה בתעשיית הביטוח, הפנסיה והפיננסיים בישראל, ערוכה לאתגרי המחר".

לאור הודעת עופר אליהו יוכל אביו לחזור ולכהן בתפקיד יו"ר קבוצת מגדל, אלא אם סלינגר תתנגד למינוי בשל גילו של אליהו (82).

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email