עופר ברנדט מונה לאקטואר הראשי ברשות שוק ההון ביטוח וחיסכון

ברנדט מביא עמו ניסיון מקצועי וניהולי של מעל 30 שנה. הממונה ברקת: "עופר יחזק אותנו בתחומי האקטואריה והחדשנות עליהם הוא מופקד, ויתרום לנו רבות מניסיונו ומהידע שלו"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

עופר ברנדט, לשעבר משנה למנכ"ל בכלל ביטוח, מונה לאקטואר הראשי של רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון. הוא יחל את תפקידו בספטמבר 2020.

מהרשות נמסר, כי ברנדט מביא עמו ניסיון מקצועי וניהולי עשיר של מעל 30 שנה. במשך כ-19 שנים כיהן כמשנה למנכ"ל, אקטואר ראשי וחבר הנהלה בכלל חברה לביטוח. לפני כן עבד 12 שנים בלונדון כאקטואר בחברת ביטוח וכן כאקטואר יועץ בחברת הייעוץ וויליס טאורז ווטסון. בשנה האחרונה, מאז סיים את תפקידו בכלל ביטוח, ייעץ ברנדט בעיקר לחברות הזנק והייטק בתחום האינשורטק והחדשנות בארץ ובעולם.

עופר ברנדט. צילום: דוברות רשות שוק ההון
עופר ברנדט. צילום: דוברות רשות שוק ההון

ברנדט בעל תואר שני במנהל עסקים של התוכנית המשולבת למנהלים של קלוג–רקנטי מטעם אוניברסיטת תל אביב ואוניברסיטת נורת' המפטון בשיקגו, ארה"ב. הוא חבר מלא (Fellow) של מכון האקטוארים הבריטי וכן של אגודת האקטוארים בישראל. באגודת האקטוארים הישראלית כיהן בעבר כנשיא במשך שש שנים, ומאז מכהן כיו"ר ועדת ההכשרה של האגודה, במטרה להכשיר את הדור הבא של האקטוארים בישראל. כמו כן, ברנדט מחזיק בתעודת ניהול סיכונים תאגידי מטעם האגודה הבינלאומית לניהול סיכונים CERA Global בה הוא גם משמש כחבר הנהלה.

ציר ניהולי מרכזי

ברשות מדגישים כי תפקיד האקטואר מהווה, כיום עוד יותר מאי פעם, ציר ניהולי מרכזי בחברות הביטוח וקרנות הפנסיה. זאת לאור מעורבותו בשינויים מרחיקי הלכת שעוברת התעשייה בימים אלו, בדגש על קביעת כושר הפירעון וההון הכלכלי במסגרת סולבסנסי 2 וכן בקביעת ההתחייבויות במסגרת התקן החשבונאי החדש IFRS17 שיכנס לתוקף בינואר 2023.

הממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, ד"ר משה ברקת, ברך על הצטרפותו של עופר לרשות והוסיף: "הגיוס של עופר משלים מהלך של הרכבת הנהלה מקצועית, מנוסה וחזקה ברשות שוק ההון, הן בקידומים פנימיים והן בצירוף מבחוץ של מנהלים ומנהלות עתירי כישרון ויכולת.

"עופר יחזק אותנו בתחומי האקטואריה והחדשנות עליהם הוא מופקד, ויתרום לנו רבות מניסיונו ומהידע שלו. אלה נדרשים לאור האתגרים הלא פשוטים עמם מתמודדת הרשות כגוף עצמאי ולאור הרף הגבוה של מטרות שאנו מציבים לעצמנו, במטרה לחולל שינויים משמעותיים בשוק ולטובת הציבור. אני סומך על ההנהלה ועל עובדי הרשות המסורים שנעמוד בכל חזית ויעד".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email