"עזרו לי לחלץ הילדים מכת 'לב טהור'"

בתכנית "עובדה" ששודרה בשבוע שעבר נחשפו פרטים מרעישים אודות פרשת ארגון ׳לב טהור׳ הפועל מגואטמלה; סו”ב אורית כהן מספרת על אחייניה שכלואים שם ומספקת הצצה להתעללות שחווים הילדים בכת
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חברים, יש רגעים נדירים בחיים בהם אנחנו מתגייסים בלב חפץ למען האחר, זה אחד מהם. אחרי שמונה שנים של מאבק בכת לב טהור, הצלחנו להחזיר הביתה את האחיין שלי, ישראל, שהוחזק עם עוד כ־200 ילדים ביערות גואטמלה. עכשיו כשהוא כאן, נער צעיר ושקדן, הוא בונה לעצמו את החיים מהתחלה, לומד, עובד ומשתקם.

החזרה של ישראל לארץ היא תחילתו של מסע חדש, מאבק משפטי למען הילדים שנשארו מאחור בכת. כעת, כשאנחנו שומעים ממקור ראשון על הזוועות שמתחוללות שם, ברור יותר מאי פעם שחובה להחזיר את כל הילדים הביתה, את אלו שבשם היהדות מקבלים מכות עכשיו, אלו שרעבים והילדות שנאנסות כי חיתנו אותן בגיל 13. ישראל זקוק לנו, לכם, בשביל להגיע למימון הנדרש שיסלול לו את הדרך לשחרור הילדים מלב טהור.

אורית כהן | צילום: באדיבות המצולמת

כת לב טהור, שהוקמה לפני כ־30 שנה על ידי הרב שלמה הלברנץ בארצות הברית, פועלת כיום מיערות גואטמלה, לאחר שגורשה והוצאה מחוץ לחוק בארצות הברית. לאחר מותו של הרב הלברנץ תפס את מקומו בנו הבכור הרב נחמן הלברנץ. על פי פרסומים בתקשורת, תחת הנהגתו הפכה הקהילה לקיצונית אף יותר.

הוא אסר על אנשיה לאכול מאכלי בשר, דגים ועופות. ילדים הופרדו מהוריהם ונכפו עליהם נישואי בוסר, ובין היתר מפעילה הקהילה משמעת בעזרת הלקאות פומביות. הבן ממשיך את דרכו של אביו ומחליט על נישואים וגירושים בתוך הקהילה.

עדכונים נוספים בגיליון של שבוע הבא

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email