עימות נוסף בין הממונה ברקת לבעל השליטה במגדל שלמה אליהו

הממונה על שוק ההון מתנגד למינוי יוסי בן ברוך לתפקיד מנכ"ל מגדל אחזקות כל עוד הוא משמש כסמנכ"ל כספים במגדל ביטוח; "פגיעה באפקטיביות הממשל התאגידי"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יוסי בן ברוך מונה בשבוע שעבר לתפקיד מנכ"ל מגדל אחזקות ביטוח ופיננסים. הוא אמור להיכנס לתפקידו ב-1 בינואר 2020 במקומו של יפתח רון-טל שפרש מתפקיד המנכ"ל בתחילת דצמבר ונשאר בתפקיד יו"ר מגדל ביטוח. אלא שבן ברוך משמש בתפקיד סמנכ"ל הכספים בחברה הבת מגדל ביטוח, כך שנוצר מצב שבו מבחינה ניהולית הוא גם מעל מנכ"ל מגדל ביטוח שגיא יוגב, וגם מתחתיו. בן ברוך נחשב למקורבו של שלמה אליהו, בעלי השליטה בחברה, שהביא אותו למגדל לפני כ-8 שנים מהחברה הפרטית שבבעלותו – אליהו ביטוח, בעלת השליטה בקבוצת מגדל.

בעקבות ההודעה על המינוי של בן ברוך, שלח הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון ד"ר משה ברקת מכתב לדירקטוריון מגדל ביטוח בו כתב כי "בחינת השלכותיו של המינוי האמור, על רקע הנסיבות שקדמו לו, מעלה חשש כי יש בו, לכאורה, משום פגיעה משמעותית באפקטיביות הממשל התאגידי במגדל ביטוח; וכי בין היתר, המינוי עלול לערער את ההיררכיה בין סמנכ"ל במגדל ביטוח לבין מנכ"ל מגדל ביטוח ולפגוע ביכולתו של מנכ"ל מגדל ביטוח לפקח כיאות על תפקוד מנהל חטיבת הפיננסים במגדל ביטוח".

אליהו | צילום: פראג' פרי

עוד ציין הממונה, כי אין במכתבו כדי למצות בהכרח את התייחסות רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון למינוי האמור והיא עשויה לנקוט באמצעי אכיפה נוספים בעניין זה לפי כל דין.

בעקבות המכתב של ברקת, הודיעה מגדל כי בכוונת דירקטוריון מגדל ביטוח לקיים דיון בנושא במהלך הימים הקרובים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email