עלייה של 19.5% בניסיונות גניבת רכבים חדשים ברבעון השלישי

לפי פוינטר ישראל, רוב הגניבות מתרחשות בין אחת לחמש לפנות בוקר. גידול של 58% בגניבות רכב שטח לעומת אשתקד
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חברת פוינטר ישראל מדווחת על  עליה של 14.5% ברבעון השלישי של השנה בכמות ניסיונות הגניבה של כלי רכב מהשנתונים האחרונים לעומת החציון הראשון, כאשר מרכיב מרכזי בגידול זה משויך לסיום תקופת צום הרמדאן. מדובר בגידול של 19.5% לעומת התקופה המקבילה לפני שנה, גידול של %10 ביחס לרבעון השני של השנה, וגידול של 30% ביחס לרבעון הראשון של השנה.

הנתונים מתבססים על כלי רכב שמותקנים בהם מערכות איתור. ניתן לראות כי רוב הגניבות מתבצעות בין אחת לחמש לפנות בוקר. בסך הכל נרשם גידול של 24% בניסיונות גניבת כלי רכב בהם מותקנות מערכות איתור, כאשר מרביתם סוכלו על ידי מערכות האיתור וכוחות האכיפה של פוינטר בשילוב כוחות המשטרה וצבא, לעומת ירידה כללית של 21% בגניבות כלי רכב ביחס לרבעון המקביל אשתקד מכלל מצבת כלי הרכב בישראל.

Close-up Of Thief Using Tool To Steal Car
רכבי הפנאי-שטח מועדים יותר לפריצה

עוד עולה מנתוני פוינטר, כי נתח רכבי הפנאי שטח ממשיך להיות יעד חם בקרב גנבי הרכב. היקף ניסיונות הגניבה של רכבים אלה גדל ב־58% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. בפוינטר מציינים, כי בשנה האחרונה מתגברת מגמה של תקיפות רכב בחניונים תת קרקעיים בהם אין קליטה של מערכות איתור מבוססות GPS.

השיטות הפופולריות

לפי הנתונים, 78% מהגניבות מבוצעות באמצעות פריצה אלימה והחלפת מחשב הרכב; 18% באמצעות גניבת מפתחות מבית הלקוח כאשר קיים קשר ישיר בין בית הלקוח לרכב בחניה; ו־4% באמצעות שוד וגניבת רכב מונע. גניבת רכב באמצעות משתמש מורשה, מתבצעת בדרך כלל על ידי שכפול מפתח בידי אדם שקיבל מפתחות וקוד חוקי של כלי הרכב. מקרי שוד וגניבת רכב ממונע היוו 4% מסך הגניבות ברבעון השלישי.

על פי נתוני פוינטר, אזור המרכז הוא המבוקש ביותר בקרב גנבי הרכב ומוביל עם 40% מהגניבות – עליה של 21% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. אזור הצפון עם 12.5% ואזור דרום עם 13.7% ,בדומה לתקופה המקבילה אשתקד. תל אביב מובילה עם 10% מגניבות הרכב ואחריה פתח תקווה עם 5%. אזור ירושלים והסביבה תופס 5% מסך הגניבות, ירידה של 6% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email