על החזרה לספסל הלימודים וביטוח תלמידים

גם בעת אירוע תאונתי שמתרחש בשטח בית הספר - מומלץ להתייעץ עם סוכן ביטוח שידע לתת את ההכוונה הנכונה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בימים הקרובים תלמידי ישראל חוזרים לספסל הלימודים והורים רבים אינם מודעים לכך שעל פי חוק מוטלת חובה על רשויות מקומיות ובתי הספר לערוך ביטוח תאונות אישיות לתלמידים.

על בתי ספר מוטלת אחריות כבדה ועליהם לנקוט באמצעי זהירות ככל הנדרש על מנת למנוע נזק או פגיעה בתחומי בית הספר. פגיעות עלולות להתרחש, ובמיוחד כאשר מדובר בתלמידים, 24 שעות ביממה ולאורך כל השנה ולא רק בגלל רשלנות בית ספרית או בתחומי בית הספר. לכן, צריך לדעת כי הביטוח מכסה את התלמידים בגין נזק תאונתי 24/7.

סו"ב יפת בקשי | צילום: באדיבות הלשכה

על בית הספר חובה לעדכן על קיום הביטוח את ההורים לפחות חודש לפני תחילת הלימודים וזאת על ידי משלוח טופס גילוי נאות על תנאי הפוליסה והכיסויים שקיימים עבור התלמידים והם רבים.

להלן חלק מכיסויים למקרה תאונה שקיימים בפוליסה: בטוח למקרה מוות; נכות מלאה או חלקית וקבועה; הוצאות רפואיות שאינן מכוסות על ידי חוק בריאות ממלכתי; הוצאות נזק לשיניים; הוצאות בגין יעוץ רפואי לקביעת אחוז הנכות; הוצאות חילוץ ועוד.

הכל כפוף לתנאי וחריגי הפוליסה ולכן מומלץ לכל הורה להתייעץ עם איש מקצוע – סוכן ביטוח על תנאי הפוליסה ולמה? כי יש ארועים המוחרגים בפוליסה של בתי הספר וביניהם: תאונות עבודה (לתלמידים עובדים) וכן תאונות דרכים. בנוסף, ישנם תלמידים עתירי פעילות המסכנים עצמם בסכנות רבות נוספות להם הכיסוי בפוליסה אינו מספיק.

כמו כן, גם בעת אירוע תאונתי רצוי, לפני הגשת תביעה לבית הספר או משרד החינוך, להתייעץ עם סוכן ביטוח מורשה שיידע לתת את ההכוונה ובמקרים אחרים גם עם יועץ משפטי (עורך דין) ולברר את כל האפשרויות העומדות לזכות ההורים בהגשת התביעה, וזאת על מנת לא לעשות טעויות ולהגיש את התביעה כנדרש.

להורים רבים נגרמים נזקים והוצאות רבות והם כלל אינם מודעים לזכאותם לפיצוי על פי תנאי פוליסת תאונות אישיות שקיימת בבית הספר, שכאמור מכסה אותם בכל שעות היממה כולל מחוץ לבית הספר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email