על החשיבות של ביטוח בריאות פרטי

סו"ב גיל ורדי מסביר על חשיבותו של סוכן הביטוח והיתרונות של הביטוח הפרטי אל מול הביטוח המשלים בקופת החולים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

השבוע התפרסמה בדה מרקר ידיעה של מירב ארלוזורוב, עיתונאית וכלכלנית מוכשרת ומוערכת, שכתבה בין השאר כי כ־80% מהפרמיה המיועדת לכיסוי ניתוחים, המשולמת לביטוח רפואי פרטי מיותרת. למעלה משלושים ושתיים שנים אני עוסק ומלווה אישית אלפי חולים שנזקקו לשירותי הביטוח הפרטי ובלעדיו חייהם היו מסתיימים בכאב וחולי. אספר על דוגמה אחת מתוך עשרות אלפים של תביעות רפואיות.

הסיפור הוא על אישה, בגיל העמידה, שהיתה מבוטחת הן בקופת החולים והן בביטוח המשלים ונזקקה לניתוח לתיקון מסתם לבבי – כשמצבה הבריאותי הלך והדרדר וחייב ביצוע ניתוח באופן מיידי.

גיל ורדי | צילום: באדיבות המצולם

פניותיה הרבות לקופת החולים ולביטוח המושלם נענו בשלילה ובדחייה. בעלה והיא ביקשו, עקב מצבה המורכב, לקבל ניתוח בבית חולים גדול ואצל מנתח אשר יש לו ניסיון רב בתחום.

בצר לו, פנה הבעל אלי לשאול מה ניתן לעשות. הוא ידע כי הוא מבוטח באופן פרטי, אך לא זכר מהם הכיסויים שיש להם ולא העלה בדעתו כי הביטוח הרפואי הפרטי יכול לסייע לו. עם פנייתם אלי, פניתי למנהל מחלקת ניתוח לב שעמד לפני נסיעה לחו"ל. לשמחתי הודיע לי כי יהיה נכון לבצע הניתוח לפני נסיעתו, אם אסדיר לו חדר ניתוח לניתוח זה. מיד התקשרתי למנהלת בבית החולים הפרטי, שנענתה אף היא לבקשתי ולמחרת בוצע הניתוח והאישה ניצלה.

זה רק מקרה אחד מיני רבים מאוד שהביטוח הרפואי הפרטי מעמיד את השרות הרפואי למבוטח באופן מיידי ובאמצעות טובי הרופאים. שום חוק ושום תקנה ואף לא ביטוח משלים ערוכים לספק שרות רפואי זמין ועל ידי טובי המנתחים. לא רק זאת, אלא הרבה מעבר לכך, מבוטח חולה זקוק לאוזן קשבת ולהכוונה. כן, סוכן הביטוח הוא קודם כל האוזן המאזינה והלב הכרוי.

אותו כיסוי לניתוחים פרטיים, שהוגדר כמיותר על ידי העיתון, הרי קיים גם בביטוח המושלם של כל אחת מהקופות ועוד בשני רבדים הכיסוי המושלם הבסיסי והכיסוי המושלם הרחב יותר. אם מחפשים את הפרמיה המיותרת והמבוזבזת הרי זו אותה פרמיה שמשולמת לביטוח המושלם של קופת החולים.

הביטוח המושלם הוא אם כל חטאת – אין זה שירות פרטי, אין זה חופש בחירה מלא ואין זה פתרון למכאובי המערכת הציבורית. השירות של הביטוח המושלם איננו אלא מתנת המדינה לקופות החולים ולרופאים.

הכותב הינו בעלי סוכנות הביטוח גיל ורדי בע"מ, העוסקת ומתמחה רק בביטוחי בריאות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email