על רקע העברת השליטה: אריק יוגב מנכ"ל איילון ביטוח מתפטר מתפקידו

הסיבה להתפטרות: התקדמות בהעברת השליטה באיילון לווישור גלובלטק. יוגב נודע ביחסו החם ללשכת סוכני הביטוח ולסוכני החברה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אריק יוגב, מנכ"ל איילון חברה לביטוח, הודיע היום (יום א') ליו"ר דירקטוריון החברה ד"ר אביגדור קפלן, כי על רקע התקדמות הליכי העברת השליטה בחברה, הוא מבקש לסיים את תפקידו. יוגב הבהיר כי יישאר בתפקיד עד לבחירת ממלא מקום והשלמת חפיפה מסודרת. יוגב נחשב לידיד לשכת סוכני הביטוח ובתקופתו טיפח מאוד את סוכני החברה.

יוגב, שכיהן כמנכ"ל איילון מאז 2016 תחת שישה יושבי ראש, אמר ששקל לסיים את תפקידו כבר בחודש ספטמבר השנה, יחד עם היו"ר הקודם, אהרן פוגל, שהתפטר בספטמבר 2021 וזאת כדי לאפשר לרוכשי החברה למנות בעלי תפקידים מטעמם. עם זאת, הוא נעתר אז לבקשת מנהל העזבון של לוי רחמני ז"ל, עו"ד מורן מאירי, ויו"ר הדירקטוריון החדש, שנכנס אז לתפקידו,  ד"ר אביגדור קפלן, להמשיך בתפקיד ולייצב את החברה בתקופת המעבר.

מנכ"ל איילון הפורש, אריק יוגב | צילום: אייל גזיאל

כיום, עם התקדמות נוספת בהליכי העברת השליטה לחברת ווישור גלובלטק, הודיע כאמור יוגב כי עם השלמת כהונה רצופה בת שש שנים כמנכ"ל, בכוונתו לסיים את תפקידו.

חיזוק המשאב האנושי

מאיילון נמסר כי עם כניסתו לתפקיד נדרש יוגב לייצב הנהלה חדשה ולגבש תוכנית אסטרטגית נרחבת ביותר בכל ההיבטים: עסקי, תפעולי וטכנולוגי, תוך הטמעת ממשל תאגידי וחיזוק המשאב האנושי בכל רבדי החברה ומיקומה בעמדת זינוק לעולם הביטוח המתהווה. במהלך השנים האחרונות החברה עברה תקופות סוערות של שינויים בהרכב בעלי המניות וחילופי יו"רים ושמירה על יציבותה בתקופות אלו הייתה משימה חשובה בפני עצמה.

באגרת ששיגר יוגב לעובדי החברה בעקבות החלטתו לפרוש מהתפקיד הוא ציין, בין השאר, כי "איילון ניצבת כיום בעמדת זינוק ואין לי ספק כי יחד עם עובדי איילון ומנהליה, ישכילו הבעלים החדשים לנווטה לשיאים מרשימים. את השנים האחרונות הקדשנו לשינוי פניה של איילון, לצמיחה עסקית ולבנייה מחדש של תשתיות – בכל התחומים. פעילות שכזו מחייבת גמישות מחשבתית, ועבודת צוות מורכבת וממושכת – עשייה של פרטים ולא של כותרות. לא הססנו לנקוט פעולות רבות לטיוב תיקי הביטוח של החברה בתחומים שניתחנו כבעייתיים ובמקביל, השקענו בחדשנות ויצירת מנועי צמיחה בתחומי הבריאות ואחרים, הרחבנו את סל המוצרים הביטוחיים, הוספנו שירותים פיננסיים, הגדרנו מנועי צמיחה ונכנסנו לשותפויות ולפעילויות עסקיות חדשות.

הערכות לעתיד

"בנוסף, השקענו רבות בטכנולוגיה מתקדמת ובקידום טרנספורמציה דיגיטלית במוצרי החברה, בשירות הלקוחות והסוכנים ובעשייה התפעולית והשיווקית – בהתאמה לצרכי השוק המשתנים. כל אלה אכן הניבו את הפירות המקווים וזיכו אותנו בהערכת הלקוחות, הסוכנים והפעילים בענף – הן במדדי שביעות הרצון של סוכני הביטוח והן במדדים שמפרסמת רשות שוק ההון החיסכון והביטוח. בתקופה זו השקנו את אקסלרטור האינשורטק הראשון בישראל שבימים אלו משלים כבר את המחזור השני וקיים גם Road Show מוצלח מאוד במרכזי הביטוח של ארה"ב והכל מתוך מבט וחזון לעבר עתיד הענף".

יוגב הדגיש עוד כי "לא הכל נעשה והושלם. יש כמובן מקום לשיפורים ושינויים נוספים. אבל אין ספק שהתשתיות שנבנו בשנים אלו מעמידות את איילון בעמדת זינוק מצוינת ויניבו את פירותיהן בכל דרך שבה יבחרו בעלי השליטה החדשים בחברה להנהיגה בשנים הבאות.

"בתום שש שנים מרתקות כמנכ"ל איילון, אני מבקש להודות לבעלי החברה ומנהל העיזבון, ליושבי הראש השונים ולדירקטורים על ההערכה, התמיכה והגיבוי ולאחל הצלחה רבה לבעלים החדשים", סיכם יוגב.

עמד באתגרים

יוגב פעיל בענף הביטוח למעלה מ-40 שנה, במהלך התקופה שירת בתפקידי ניהול רבים וביניהם: מנכ"ל מייסד בשגיא-יוגב, מנכ"ל מבטח-סימון, מנכ"ל מגדל סוכנויות ויו"ר סוכנויות הבת, משנה למנכ"ל מגדל ומנהל חטיבת הלקוחות וערוצי ההפצה ומנכ"ל פסגות ביטוח, פנסיה וגמל.

יו"ר דירקטוריון איילון, ד"ר אביגדור קפלן, הודה ליוגב על פועלו בחברה, על קידום הפיתוח העסקי, התשתיות והחדשנות ועל הצלחתו להבטיח יציבות ורציפות עסקית גם בתקופות מאתגרות, מחוץ לחברה ובתוכה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email