על רקע התנגדות האוצר: האם חוק פנסיה לעצמאים יעבור במושב הבא של הכנסת?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יו“ר ועדת הרפורמות מבטיח כי עד סוף המושב הבא של הכנסת יעבור חוק פנסיה לעצמאים, למרות התנגדות האוצר לסעיפים שונים. את הדברים אמר יו“ר הוועדה, ח“כ אלי כהן, ברב שיח בנושא פנסיית חובה לעצמאים, בו השתתפו גם עו“ד רועי כהן, נשיא להב, ורו“ח ירון גינדי, נשיא לשכת יועצי המס. עו“ד רועי כהן קבל כי המו“מ על יישום פנסיה לעצמאים מול האוצר תקוע כבר 3 חדשים. ”אם לא נוכל להביא את הבשורה לעצמאים עד סוף המושב הבא של הכנסת, נצא לרחובות“. ”לא ייתכן להמשיך את הפער הקיים בזכויות העצמאים לעומת השכירים. למה אנחנו צריכים לשלם 16% ביטוח לאומי ולקבל הרבה פחות? אנחנו משלמים את הגירעון בקרן האבטלה של השכירים“. רו“ח גינדי אמר, שמשרד האוצר עומד להשקיע 400 מיליון שקל במהלך הפנסיה לעצמאים. ”זה סכום משמעותי“.

חכ אלי כהן
חכ אלי כהן

ח“כ כהן הבטיח כי היעד של ועדת הרפורמות בשנה הקרובה הוא להקטין את נטל הרגולציה ומספר החוזרים של הממונה על הביטוח. ”יש אווירה אנטי עסקית בישראל, מי שעושה כסף הפך לאויב המדינה“, טען. ”הצמיחה מגיעה מהעסקים. צריך להפחית רגולציה ולשדר שהמדינה מזמינה עסקים בה“. הוא החמיא לנשיא הלשכה אריה אברמוביץ על גישתו העניינית והמקצועית לפתירת מחלוקות עם הפיקוח והאוצר.

בתחילת דבריו הביע חבר הכנסת תמיכה בלשכת סוכני ביטוח וטען שלא מקובלת עליו תרבות האח הגדול והשיימינג. גם רו“ח גינדי חיזק את הסוכנים: ”אנחנו יועצי המס רואים את הדוחות השנתיים של סוכני הביטוח ויודעים אילו עמלות נמוכות הם מקבלים לעומת כמה שעות עבודה הם מקדישים ביום“.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email