"עם ההנהגה החדשה ועובדי הלשכה נעפיל לשיאים חדשים"

הכירו את עובדי לשכת סוכני ביטוח שפועלים מאחורי הקלעים ודואגים לתפקוד השוטף של הלשכה; והשבוע - העובד האחרון למדור: רענן שמחי, מנכ"ל לשכת סוכני ביטוח
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ותק בתפקיד: כ־3 שנים
מצב משפחתי: נשוי ללאה + 4 – גל, אורי, שירה וקורן
השכלה: תואר ראשון במנהל עסקים ותואר שני במנהל עסקים בינלאומיים; לימודי תעודה בטכניון בניהול פרויקטים; בוגר המכון הישראלי לניהול רכש ולוגיסטיקה
תפקיד בכיר קודם: מנכ"ל קרן לב"י

איך התמודדת עם תפקיד מנכ"ל הלשכה, ללא הכרות קודמת עמה ועם סוכני הביטוח?
"עם כניסתי לתפקיד עשיתי עבודת הכנה כדי לראות את הפערים ואיפה אני יכול להביא ערך מוסף לפעילות הלשכה, במיוחד לאחר שנכנסתי לנעליים הגדולות של חברי מוטי קינן, המנכ"ל הקודם. לאחר שמיפיתי את הפערים והנושאים הזקוקים לתשומת לב, בניתי תוכנית עבודה והתחלתי לפעול לפיה".

שמחי. "עובדי הלשכה הם מובחרים ומקצוענים"

מה הדבר המשמעותי הראשון שעשית בתפקידך? ומה בכלל אתה יכול לציין כמשמעותי במסגרת עבודתך כמנכ"ל הלשכה?
"העברת הלשכה והמכללה לבניין הנוכחי היה הדבר המשמעותי הראשון. ישבתי עם האדריכלית ויחד תכננו את המשרדים, כמובן באישור הנשיא דאז אריה אברמוביץ. בנוסף, התחלנו לעבוד על נהלים חדשים ללשכה, כי הקודמים היו מיושנים. החלפנו בעלי תפקידים שונים והנהגתי ביקורת ומעקב אחרי עמידה ביעדים של ביצועי העובדים בלשכה. בהמשך הכנסנו מערכת CRM חדשה לניהול הלשכה. בין היתר, ביצענו טיוב נתונים של כל חברי הלשכה והטמענו אותה במערכת CRM החדשה.
"במקביל, פיתחנו וקידמנו את המכללה לפיננסים וביטוח. אני מאמין גדול שהמכללה היא אחד ממנועי הצמיחה העיקריים של הלשכה. המכללה גם פתחה צוהר רחב ומגוון לסוכני הלשכה למידע מקצועי, וגם קולטת אנשים שרוצים ללמוד את המקצוע. דאגנו שהמכללה תקבל הכרה ממשרד הכלכלה למימוש כספי פיקדון של חיילים משוחררים לטובת לימודים בה. כיום יש לנו עשרות חיילים משוחררים שלומדים במכללה.
"אם תהיה היענות לכך, אנחנו מתכוונים לפתוח שלוחה של המכללה גם בירושלים ובבאר שבע, כמו שיש בחיפה. כמי שבא מהמערכת הכלכלית, אני מאמין שחייב להיות תג מחיר לנושא הזה. כשמשלמים על משהו, מתייחסים אליו יותר ברצינות. יותר הכנסות גם מאפשרות להביא מרצים טובים יותר וכיוצא בזה".

אתה נחשב כחסיד גדול של הדיגיטציה.
"אני דוגל במקסימום דיגיטציה – חידשנו את אתר הלשכה ואת אתר המכללה, שבה ניתן להירשם באופן מקוון, לשלם באתר כשהנתונים מועברים אוטומטית למערכת הניהול של המכללה, כך שאין אובדן של לידים. אנחנו גם משקיעים באתר הפייסבוק של הלשכה כדי להנגיש אותה לקהלי מטרה נוספים".

מה למדת על סוכני הביטוח במשך שנות עבודתך בלשכה?
"סוכני הביטוח הם עם מיוחד שגזר על עצמו להיות שליח ציבור. סוכני הביטוח מתמודדים בעולם לא פשוט, ואני מאוד מוקיר ומעריך אותם. אני חייב להדגיש, כי סוכן שאינו חבר לשכה – מפסיד; לא רק שהוא אינו שייך לאיגוד מקצועי שמייצג אותו, גם נבצרים ממנו מידעים וידע מקצועי. כך למשל, המיזם המשותף של הלשכה עם 'עדיף' והמרקטפרו, שנותן לסוכני הביטוח כלים שונים להתפרנס במישורים נוספים. רק חבר לשכה יכול ליהנות מהמיזם הזה וגם ממיזמים נוספים כמו לויד'ס.
"ברצוני להתייחס לכנסי הלשכה; הכנסים הפכו לשם דבר גם אצל ארגונים דומים כמו לשכת רואי החשבון, יועצי המס והמהנדסים – הם באו להתייעץ אתנו לגבי כנסים שלהם לאור ההצלחה של כנסי לשכת סוכני ביטוח. ציבור
הסוכנים ראוי לכנסים ברמה הגבוהה ביותר ואנחנו עושים הכל כדי לספק להם את זה".

מה אתה חושב על עתיד מקצוע סוכן הביטוח?
"סוכן הביטוח תמיד יהיה מקצוע נדרש, כי תמיד יצטרכו אותו. הוא יעבור שינויים – גם ניהוליים וגם מקצועיים, כי הוא יהיה גם סוכן ביטוח וגם מנהל סיכונים משפחתי, שילווה את הלקוחות לא רק בתחום הביטוח, אלא בכל עולם הסיכונים הפיננסיים".

מילה טובה על עובדי הלשכה?
"עובדי הלשכה הם מובחרים ומקצוענים, ואני גאה בהם. בבחירות נזהרנו ושמרנו על אובייקטיביות העובדים, כדי שלא ייקחו צד בהתמודדות, כי זו פרנסתם ואסור שתיפגע. זו הייתה החלטה משותפת שלי ושל הנשיא הקודם, אברמוביץ. עליי לציין, שגם במערכת הבחירות הטמענו טכנולוגיה מתקדמת, ולמעט מספר זעום של תקלות, היא עבדה בצורה מצוינת".

אומרים עליך שאתה זה שמכבה את האור בלשכה מדי יום. עובד קשה?
"מה שאני יכול לומר זה שיום עבודה ממוצע שלי מתחיל בין 07:30 ־ 08:00 ומסתיים בשבע־ שמונה בערב, ואני גאה לראות שאני כמעט אף פעם לא עוזב את המשרד לבד".

מה התכניות ל־ 2018 ?
"יש תכניות ארוכות טווח. אחד הדברים שאני רואה כבר ב־ 2018 הוא הנפקת כרטיס חבר לשכה דיגיטלי, שיוכל לשמש ככרטיס כניסה לכנסים וגם לחברות הביטוח השונות, בהתאם להסכמתן. יש לנו כבר עניין מצד איילון ואנחנו מתקדמים איתם בנושא. הכוונה היא שעל כרטיס החבר הדיגיטלי תוכל כל חברה לקודד קוד כניסה לסוכן, וכך סוכן יוכל להיכנס חופשי לחברות הביטוח באמצעות כרטיס אחד במקום 10 כרטיסים שונים.
"לבסוף, אני רוצה להודות לאריה אברמוביץ על האמון שנתן בי, ועל הדרך המשותפת בה התגברנו יחד על אתגרים שניצבו בפני הלשכה. אני רוצה לאחל הצלחה לליאור רוזנפלד ולהנהגת הלשכה החדשה, שיחד עם עובדי הלשכה נצעד ונעפיל לשיאים חדשים".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email